Media mają kandydata na nowego kapitana Barcy

Marc-Andre ter Stegen
Marc-Andre ter Stegen Pressfocus

Nagłe zakończenie kariery przez Gerarda Pique oznacza, że FC Barcelona starci jednego z kapitanów i będzie musiała do tej roli wyznaczyć nowego zawodnika. Według dziennikarzy Sportu rolę czwartego kapitana po defensorze ma przejąć Marc-Andre ter Stegen.

  • Wraz z zakończeniem kariery przez Pique, Barca będzie musiała wybrać nowego, czwartego kapitana
  • Faworytem mediów do tej roli jest Marc-Andre ter Stegen
  • Niemiec gra dla Blaugrany od wielu lat i ma silne cechy przywódcze

Bramkarz Barcy może zostać wkrótce wyróżniony

Decyzja Gerarda Pique o zakończeniu kariery piłkarskiej po sobotnim meczu z Almerią zaskoczyła zarówno kibiców, jak i media. Doświadczony stoper o swojej decyzji poinformował w czwartek. Spowodowana mogła ona być stopniową utratą roli w zespole, a także wyjątkowo słabym pijarem. To z kolei między innymi pokłosie głośnego rozstania z Shakirą. 

Pique jest ważną personą zarówno w szatni FC Barcelony, jak i poza nią. Hiszpan w tym sezonie pełnił funkcję czwartego kapitana zespołu. Oznacza to, że Blaugrana będzie musiała do tej roli wybrać nowego zawodnika. Media katalońskie mają już jednak swojego faworyta.

Zdaniem dziennikarzy Sportu, czwartym kapitanem Azulgrany ma zostać Mar-Andre ter Stegen. Niemiec jest jednym z najdłużej grających w Barcy zawodników z obecnej kadry, a do tego z jego opinią w szatni liczą się niemal wszyscy piłkarze. Golkiper słynie z opanowania i stalowych nerwów, co powinno wyróżniać kapitana zespołu. Potrafi jednoczenie mocno zaznaczyć swoje zdanie, a także staną w obronie kolegów z zespołu.

Przeczytaj też: “Nie mam wątpliwości, że Pique zostanie prezydentem FC Barcelony”

Komentarze