Kolejny piłkarz FC Barcelony zgodził się na obniżkę pensji

Marc-Andre ter Stegen
Marc-Andre ter Stegen Pressfocus

W ostatnich dniach pojawiło się w mediach wiele szokujących doniesień na temat nieprawidłowości przy podpisywaniu kontraktów niektórych piłkarzy FC Barcelony. Klub postanowił wszcząć w tej sprawie postępowanie, a zawodników poprosić o podpisanie nowych umów z obniżką zarobków. Na takie rozwiązanie według Mundo Deportivo poza Gerardem Pique zgodził się także Marc-Andre ter Stegen.

  • Zgodnie z doniesieniami mediów, kontrakty wielu piłkarzy FC Barcelony zostały przedłużone przez poprzedni zarząd nielegalnie
  • Klub chce renegocjować z nimi umowy, co wiąże się z obniżką zarobków
  • Na takową zgodził się Gerard Pique, do którego dołączył Marc-Andre ter Stegen

Ter Stegen świadomy problemów finansowych klubu

Doniesienia The Athletic na temat nieprawidłowości w kontraktach niektórych zawodników FC Barcelony to temat, który w ostatnich dniach zdominował hiszpańskie media. Początkowo mówiło się jedynie Frenkiem de Jongu, jednak jak się okazało, zdaniem klubu doszło do przestępstwa podczas przedłużenia umów zawodników takich jak Sergio Busquets, Gerard Pique, Clement Lenglet i Marc-Andre ter Stegen. Winny tego stanu rzeczy jest poprzedni zarząd Dumy Katalonii na czele z Josepem Marią Bartomeu. 

Gerard Pique miał zgodzić się już na podpisanie nowej umowy z drastyczną obniżką pensji. Nieprzekonani co do takiego rozwiązania wydawali się być pozostali piłkarze Blaugrany. Według mediów, piłkarze zobligowani zostali nawet do zwrócenia Barcy części wypłaconych im pieniędzy.

Mundo Deportivo przekazało we wtorek, że na podpisanie umowy na nowych warunkach zgodził się również Marc-Andre ter Stegen. Niemiec zdaje sobie sprawę, że wiązałoby się to ze znacznym uszczupleniem jego zarobków. Chciałby jednak pomóc klubowi, w którym spędził ostatnie siedem lat kariery. Klub liczy, że w ślad za 30-latkiem pójdą również pozostali zawodnicy.

Czytaj więcej: Kolejne odejście z Barcelony. To nie koniec dobrych wieści

Komentarze