Grad goli w czwartek, Real Madryt i Villarreal gromią rywali

Rodrygo
Rodrygo PressFocus

W czwartkowy wieczór dokończona została rywalizacja w 36. kolejce La Liga. Wszystkie trzy spotkania zakończyły się pewnym wygranymi faworytów. W jednym z pojedynków efektowne zwycięstwo odniosł Real Madryt, który rozbił 5:0 Levante. Drużyna z Walencji w wyniku tej porażki straciła szanse na utrzymanie w lidze.

15 bramek w czwartek

Ważne zwycięstwa w walce o udział w europejskich pucharach w przyszłym sezonie odniosły zespoły Realu Sociedad i Villarreal. Klub z San Sebastian pewnie 3:0 pokonał przed własną publicznością Cadiz i utrzymał szóste miejsce w tabeli.

Tuż za plecami Realu Sociedad plasuje się Villarreal, który w czwartek również nie sprawił zawodu swoim kibicom. Żółta łódź podwodna efektownie 5:1 rozbiła w wyjazdowym meczu Rayo Vallecano i umocniła się na siódmej lokacie. W ostatnich dwóch kolejkach drużyna Unaia Emery’ego będzie jeszcze walczyć o poprawienie swojej pozycji i uzyskania prawa gry w Lidze Europy, zamiast w Lidze Konferencji.

Pięć goli swoim rywalom zaaplikował również Real Madryt, który nie zastosował żadnej taryfy ulgowej dla ostatniego w tabeli Levante. Drużyna Carlo Ancelottiego już do przerwy prowadziła 4:0, a w drugiej połowie dołożyła jeszcze dwa gole. Goście z Walencji w wyniku tej porażki pożegnali się z nadziejami na utrzymanie w lidze.

Real Sociedad – Cadiz 3:0 (1:0)
Bramki: Sorloth (19), Januzaj (53), Portu (90+8 k.)

Rayo Vallecano – Villarreal CF 1:5 (1:4)
Bramki: Guardiola (21) – Pedraza (3, 88), Foyth (27), Alcacer (38), Torres (45+1)

Real Madryt – Levante UD 6:0 (4:0)
Bramki: Mendy (13), Benzema (19), Rodrygo (34), Vinicius Junior (45, 68, 83)