Grad goli w San Sebastian, Baskowie z przełamaniem

Mikel Oyarzabal
Mikel Oyarzabal PressFocus

Real Sociedad w ramach potyczki La Ligi wygrał z Cadiz CF 4:1 (2:0). Dla Basków to pierwsze zwycięstwo ligowe od31 grudnia minionego roku. Coraz gorzej wiedzie się zaś beniaminkowi. Zawodnicy Alvaro Cervery nie wygrali czwartego kolejnego spotkania i mają jedynie pięć oczek przewagi nad strefą spadkową.

Na początku niedzielnej konfrontacji bramkarza beniaminka próbował zaskoczyć Alexander Isak. Strzał nie był jednak zbyt silny i Jeremias Ledesma bez większych problemów skutecznie interweniował. Podopieczni Imanola Alguacila dopięli swego w 26. minucie. Wówczas z rzutu karnego nie pomylił się Mikel Oyarzabal.

Kilka minut potem ten sam zawodnik otrzymał podanie na wolne pole od Mikela Merino i wykorzystał sytuację sam na sam. Sytuacja gości skomplikowała się jeszcze bardziej pod koniec pierwszej połowy. Wtedy to czerwony kartonik za taktyczny faul otrzymał Marcos Mauro.

Kilka minut po zmianie stron Adnan Januzaj wypatrzył Alexandra Isaka, a ten nie miał problemów z pokonaniem golkipera beniaminka. W 59. minucie Szwed po raz drugi tego dnia wpisał się na listę strzelców. Tym razem Isak z bliska dobił strzał kolegi.

Gości stać było jedynie na trafienie honorowe. W 65. minucie Alberto Perea zagrał do Jairo Izquierdo, a ten zmniejszył rozmiary porażki beniaminka. Ostatecznie Baskowie pokonali rywali 4:1.