Nowy trener Granady chce dwóch zawodników Barcelony

Riqui Puig (z prawej)
Riqui Puig (z prawej) PressFocus

Granada kilka dni temu zatrudniła Roberta Moreno w roli nowego szkoleniowca, a ten już rozpoczął swoją pracę. Według doniesień hiszpańskich mediów, były selekcjoner reprezentacji Hiszpanii chce wypożyczyć dwóch pomocników Barcelony: Carlesa Alenę oraz Riquiego Puiga.

  • Robert Moreno zastąpił Diego Martineza w roli szkoleniowca Granady
  • Nowy trener chce wypożyczyć z Barcelony dwóch młodych pomocników: Carlesa Alenę i Riquiego Puiga

Granada chce pomocników Barcelony

Mająca za sobą najlepszy sezon w historii Granada niedawno ogłosiła, że jej nowym szkoleniowcem zostanie Robert Moreno. Były selekcjoner reprezentacji Hiszpanii szybko zabrał się do pracy. Wedle doniesień prasowych z Półwyspu Iberyjskiego, chce on wypożyczyć dwóch pomocników Barcelony: Carlesa Alenę i Riquiego Puiga.

W kwestii drugiego z nich sytuacja jest dość skomplikowana. Klub oraz sam Ronald Koeman uważają, że najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich stron byłoby właśnie wypożyczenie do innego zespołu występującego w La Lidze. Sam Puig chce jednak podążać drogą Xaviego Hernandeza i pozostać na Camp Nou, by walczyć o miejsce w wyjściowym składzie. Wielkim fanem talentu 21-latka jest również nowy prezydent klubu, Joan Laporta. Ponadto Granada nie jest jedynym zespołem zainteresowanym sprowadzeniem do siebie utalentowanego pomocnika. Pytały o niego inne kluby hiszpańskiej ekstraklasy, a także reprezentanci Premier League. Piłka znajduje się po stronie zawodnika, który musi się zastanowić, czy nie lepiej wyjdzie na regularnej grze w nieco mniejszym klubie niż Barcelona, co ugruntuje jego pozycję po powrocie.

W przypadku Carlesa Alenii sprawa wydaje się prostsza. Duma Katalonii najchętniej sprzedałaby 23-latka, ale nikt nie chce zapłacić wymaganej przez klub kwoty. Dlatego Mateu Alemany rozważa wydanie zgody na wypożyczenie do Granady, jeśli wcześniej Barcelona dojdzie do porozumienia z Aleną w sprawie przedłużenia kontraktu. Obecny obowiązuje bowiem zaledwie do czerwca 2021 roku.

Pomocnik ostatnie pół sezonu spędził w Getafe, gdzie odegrał znaczącą rolę w utrzymaniu madryckiego klubu w La Lidze.

Przeczytaj również: Alba i Depay w jedenastce kolejki, wyróżnieni weterani Realu Madryt.

Komentarze