Granada wiceliderem La Liga

Jeden gol zdecydował o zwycięstwie Granady CF nad CA Osasuną w meczu dziewiątej kolejki hiszpańskiej ekstraklasy. Dzięki tej wiktorii ekipa Diego Martineza wskoczyła na pozycję wicelidera rozgrywek.

Gospodarze przystępowali do swojej potyczki po porażce z Realem Madryt, z kolei team Arrasate miał nadzieję na podtrzymanie passy bez przegranego spotkania, która trwała od końcówki września.

Na nieszczęście gości w 38. minucie najwyżej do piłki dośrodkowanej z rzutu wolnego przez Alvaro Vadillo wyskoczył Domingos Duarte, więc na przerwę Granada schodziła z jednobramkową zaliczką.

Gospodarze w drugiej części gry mogli podwyższyć swoje prowadzenie. Bliski tego był Carlos Fernandez. Zawodnik Granady, mając przed sobą pustą bramkę, nie potrafił jednak wykorzystać swojej szansy, więc wynik się nie zmienił.

Z dobrej strony zaprezentował się natomiast Rui Silva, którego chciał zaskoczyć jeden z piłkarzy Osasuny, oddając strzał niemalże z połowy boiska. Golkiper teamu z Andaluzji przerzucił jednak futbolówkę nad poprzeczką, ratując swój team z opresji.

Warto zaznaczyć, że goście kończyli zawody w osłabieniu, bo z powodu drugiej żółtej kartki plac gry musiał opuścić Fran Merida. Ostatecznie nie miało to wpływu na losy spotkania, bo Granada wygrała 1:0, notując swoje piąte zwycięstwo w trakcie trwającej kampanii.

Granada CF – CA Osasuna 1:0 (1:0)

1:0 Duarte 38′