Granada zagra w pucharach!

Granada zagra w eliminacjach do Ligi Europy! W meczu ostatniej kolejki sezonu 2019/20, efektownie 4:0 pokonała u siebie Athletic Bilbao. Punkty stracił natomiast jej bezpośredni rywal – Getafe.

Granada CF – Athletic Bilbao

Granada w niedzielny wieczór nie dała żadnych szans rywalowi z Kraju Basków. Gospodarze na prowadzenie wyszli w 29. minucie. W roli głównej wystąpił wówczas Roberto Soldado, który uderzeniem zza pola karnego przelobował wysuniętego z bramki bramkarza gości. Wynik 1:0 utrzymał się do końca meczu.

W drugiej połowie gospodarze potwierdzili wyższość nad swoim rywalem. W 56. minucie na 2:0 podwyższył Antonio Puertas, który trafił do siatki po dograniu Carlosa Nevy, który chwilę wcześniej nie wykorzystał sytuacji sam na sam.

W 67. minucie było już 3:0, a tym razem na listę strzelców wpisał się Carlos Fernandez, który wykorzystał podanie Puertasa po szybkiej akcji zespołu. W doliczonym czasie gry Granada ustaliła wynik meczu na 4:0. Tym razem do bramki Basków z prawej strony pola karnego trafił Angel Montoro.

UD Levante – Getafe CF

Piłkarze Getafe przystępując do niedzielnego spotkania w Walencji zdawali sobie sprawę, że muszą sięgnąć po komplet punktów, jeżeli w przyszłym sezonie chcą rywalizować w europejskich pucharach. Levante nie zamierzało jednak ułatwiać zadania rywalom.

W pierwszej połowie obie drużyny miały dogodne sytuacje do zdobycia gola, ale piłka ani razu nie znalazła drogi do siatki. Świetnych okazji nie zdołali wykorzystać między innymi Sergio Leon i Angel Rodriguez.

W 71. minucie Getafe miało wymarzoną okazją do objęcia prowadzenia. Rzutu karnego nie zdołał jednak wykorzystać Jaime Mata, który z jedenastu metrów trafił w słupek.

Gola doczekaliśmy się dopiero w doliczonym czasie gry, ale zdobyli go gospodarze. Trzy punkty w meczu ostatniej kolejki sezonu drużynie Levante zapewnił Coke.