Holenderski następca Busquetsa? Barca obserwuje piłkarza Ajaksu

Ryan Gravenberch i Steven Berguis
Ryan Gravenberch i Steven Berguis PressFocus

Jednym z celów Barcelony na letnie okna transferowego jest wzmocnienie środka pola i znalezienie zawodnika, którzy mógłby w przyszłości zastąpić Sergio Busquetsa. Jak informuje Mundo Deportivo na celowniku katalońskiego giganta pozostaje utalentowany piłkarz Ajaksu Amsterdam Ryan Gravenberch. 

  • FC Barcelona rozgląda się już za następcą doświadczonego Sergio Busquetsa
  • Od dawna na radarze klubu znajduje się utalentowany piłkarz Ajaksu Ryan Gravenberch
  • 19-letnim piłkarzem interesują także inni europejscy giganci

Gravenberch na celowniku Barcelony

19-latek jest wychowankiem holenderskiego klubu, a obecnie ważnym jego zawodnikiem. Swoimi występami zwrócił na siebie uwagę także innych czołowych europejskich klubów – między innymi Realu Madryt i Bayernu Monachium.

Gravenberch od dłuższego czasu znajduje się również pod obserwacją Dumy Katalonii. Władzom klubu pozyskanie utalentowanego pomocnika rekomendował jeszcze poprzedni szkoleniowiec zespołu Ronald Koeman. Po odejściu holenderskiego trenera piłkarz nie zniknął z radarów działu sportowego i pozostaje kandydatem do wzmocnienia drużyny.

O pozyskanie piłkarza może nie być jednak łatwo, bowiem jest także łączony z Bayernem Monachium i Realu Madryt. W stolicy Katalonii zdają sobie z tego sprawę i nie zmieniają tego również dobre relacje z menedżerem piłkarza Mino Raiolą. 

Mający na swoim koncie 10 występów w pierwszej reprezentacji Holandii Gravenberch, w obecnym sezonie wystąpił w barwach Ajaksu w 30 meczach, zdobywając jednego gola i notując cztery asysty.

Zobacz także: FC Barcelona mogła pozyskać Vlahovicia

Komentarze