Griezmann bez taryfy ulgowej. Może trafić na ławkę

Antoine Griezmann
Antoine Griezmann fot. Grzegorz Wajda

Selekcjoner Didier Deschamps zaznaczył, że Antoine Griezmann nie będzie grać w składzie reprezentacji Francji za nazwisko i sukcesy z przeszłości. Napastnik ma problemy z formą i regularną grą. Zawiódł w meczu z Portugalią.

Czytaj dalej…

Antoine Griezmann nie potrafi się odnaleźć od czasu transferu z Atletico Madryt do Barcelony. Daleko mu do dyspozycji jaką błyszczał choćby na mundialu przed dwoma laty. Na razie napastnik ten mieści się nadal w składzie Trójkolorowych, ale Didier Deschamps zapowiada, że w przypadku dalszej słabej dyspozycji mogłoby to się zmienić.

– Statystyki Griezmanna są doskonałe. 81 meczów, 32 gole I 21 asyst. To mówi samo za siebie – powiedział selekcjoner. – Niczego to jednak nie gwarantuje. Wiem jaki Antoine ma talent i jakie ma możliwości, ale żyjemy w teraźniejszości. To samo tyczy się innych graczy, którzy przeciwko Portugalii mogliby spisać się lepiej – dodał.

Dziennikarze spekulują na temat tego czy Griezmann zagra w środowym meczu z Chorwatami. Przeciwko Portugalii (0:0) nie stwarzał większego zagrożenia pod bramką rywali.

– O pozycji Antoine’a mogę rozmawiać jedynie z nim i już to robiliśmy jakiś czas temu. Znam go bardzo dobrze i wiem, gdzie na boisku czuje się najlepiej i jest najbardziej wydatny. Brakuje mu rytmu. Antoine potrzebuje nieco więcej czasu, ale już podczas drugiej połowy ostatniego meczu grał lepiej – ocenił selekcjoner.

Komentarze