Griezmann chce opuścić Atletico

Antoine Griezmann
Antoine Griezmann fot. Grzegorz Wajda

Francuski napastnik Atletico Madryt, Antoine Griezmann, będzie chciał opuścić szeregi swojego klubu podczas najbliższego okna transferowego. Zawodnik miał już nawet zaoferować swoje usługi Barcelonie, ale ta nie jest teraz zainteresowana usługami tego piłkarza.

Czytaj dalej…

Antoine Griezmann ma być bardzo rozgoryczony po porażce swojego klubu z Juventusem w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów. Francuz miał już dać znać swoim agentom, że podczas najbliższego lata chce zmienić otoczenie i przenieść się do klubu, z którym mógłby powalczyć o nowe trofea. Napastnik Atletico miał nawet zaoferować swoje usługi klubowi z Barcelony.

Źródła bliskie ESPN potwierdziły jednak, że Antoine Griezmann nie jest typem napastnika, którego Duma Katalonii będzie starała się zakontraktować podczas najbliższego okna transferowego. Klub z Katalonii ma przede wszystkim preferować młodszych zawodników, którzy mogliby na długie lata zastąpić Luisa Suareza.

EPSN podaje również informację, że Barcelonie mają przeszkadzać żądania płacowe Griezmanna. W tym wypadku zawodnik musiałby zgodzić się na znaczące zmniejszenie swojej pensji. Realna opcją wydaje się więc teraz transfer do Premier League.

Antoine Griezmann podpisał nową umowę z Atletico w zeszłym roku, na mocy której związał się madryckim klubem do aż do czerwca 2023. Pierwotnie klauzula odejścia ustalona została na 200 milionów euro, ale liczba ta spadnie podczas najbliższego okna transferowego do 120 milionów euro.

Komentarze