Griezmann ciągle realną opcją dla Barcelony

Antoine Griezmann
Antoine Griezmann fot. Grzegorz Wajda

Napastnik Atletico Madryt, Antoine Griezmann, pozostaje nadal jednym z głównych celów transferowych Barcelony – donosi El Mundo Deportivo.

Czytaj dalej…

Francuz od wielu lat obserwowany jest przez Dumę Katalonii. Giganci z Barcelony chcieliby, aby od sezonu 2019/2019 reprezentował on barwy Blaugrany.

Trzeba jednak zaznaczyć, że sprowadzenia Griezmanna byłoby bardzo kosztowne. Francuz ma klauzulę wykupu w wysokości 120 milionów euro, którą będzie można wykorzystać tylko podczas najbliższego okna transferowego.

Jeśli jednak Barcelonie udałoby się sprzedać Philippe’a Coutinho, to z pewnością w jego miejsce klub mógłby pozwolić sobie na sprowadzenie nowego zawodnika ofensywnego.

W tym miejscu warto jednak podkreślić, że prezydent Atletico, Enrique Cerezo, w zeszłym miesiącu jednoznacznie zaprzeczył plotkom transferowych dotyczącym Griezmanna.

– Antoine zostanie w Madrycie nie na tysiąc, ale na dwa tysiące procent. To taka sytuacja jak z Messim. Ani jeden ani drugi nie opuści swojego klubu – powiedział Cerezo.

Antoine Griezmann wystąpił w tym sezonie w 46 spotkaniach. Strzelił 21 goli i zanotował 10 asyst. Jego wartość wyceniana jest na 150 milionów euro.

Komentarze