Griezmann: Dużo nas kosztowało to zwycięstwo

Antoine Griezmann
Antoine Griezmann fot. Grzegorz Wajda

Antoine Griezmann strzelił dwa gole, dzięki którym FC Barcelona pokonała na wyjeździe UD Ibiza 2:1 (0:1) w spotkaniu 1/16 finału rozgrywek o Puchar Króla.

Czytaj dalej…

Na murawie kameralnego Estadio Municipal de Can Misses sensacyjne prowadzenie do przerwy znacznie niżej notowanym gospodarzom zapewnił płaskim strzałem przy słupku Josep Caballe.

Griezmann wyrównał dopiero osiemnaście minut przed końcem. Francuzowi kapitalnie zagrał wówczas w pole karne ze środka pola Holender Frenkie de Jong. Były napastnik Atletico Madryt już w doliczonym czasie gry wykorzystał również precyzyjne podanie Jordiego Alby i uderzeniem w długi róg rozstrzygnął losy konfrontacji.

– Włożyliśmy wiele wysiłku w to spotkanie, zwłaszcza w pierwszej połowie, w której nie udało nam się oddać nawet jednego celnego strzału. Ważna była jednak praca całej drużyny – wyznał Griezmann w rozmowie z dziennikiem Marca.

– Staraliśmy się wszystko naprawić po przerwie. Poradziliśmy sobie znacznie lepiej w drugiej połowie i mieliśmy więcej chęci. Dużo nas kosztowało to zwycięstwo, ale kibice pragną tego trofeum. Moje gole mogą tylko pomóc – podkreślił mistrz świata.

– Nie dotarłem jeszcze do sufitu swoich możliwości. Ciągle staram się być lepszym. Zdobyłem bramki głównie dzięki kolegom z drużyny. Musiałem czekać na takie okazje – podsumował Griezmann.

Komentarze