Griezmann: Najważniejsza jest regularna gra

Antoine Griezmann
Antoine Griezmann fot. Grzegorz Wajda

Antoine Griezmann w jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi dla mediów zakomunikował, że nie przejmuje się za bardzo tym, na jakiej pozycji w szeregach FC Barcelony ustawi go trener. Reprezentant Francji przekonuje, że najważniejsza jest dla niego tylko i wyłącznie regularna gra, a kwestia, na jakiej pozycji ma dla niego znacznie mniej istotne.

Czytaj dalej…

Francuski napastnik dołączył do ekipy z Katalonii z Atletico Madryt, kosztując 120 milionów euro. Tymczasem ostatnio pojawiły się spekulacje związane z tym, na jakiej pozycji Griezmann zostanie ustawiony w tercecie z Leo Messim i Luisem Suarezem.

– Nie ma dla mnie większego wpływu, to gdzie gram, dopóki pojawiam się na boisku regularnie – mówił 28-latek cytowany w rozmowie z dziennikiem Marca.

– Zależy mi na tym, aby grać jak najczęściej. Chce uczyć się gry w nowym otoczeniu, rozwijając się cały czas – dodał Francuz.

– Mam za sobą kilka treningów z nowym zespołem i jeden mecz. Czy byłem zaskoczony postawą nowych kolegów? Nie, bo od dawna śledziłem spotkania Barcy jako kibic piłki nożnej. Tym samym znam styl poruszania się poszczególnych piłkarz, więc proces aklimatyzacji przebiega płynnie – zaznaczył Griezmann.

Odnotujmy, że Francuz w boju przeciwko Chelsea FC przegranym przez mistrzów Hiszpanii 1:2 zaliczył na placu gry całą pierwszą połowę. Po zmianie stron w miejsce Griezmanna na boisku zameldował się Rafinha.

Komentarze