Antoine Griezmann
Antoine Griezmann fot. Grzegorz Wajda

Griezmann poprowadził Atletico do zwycięstwa

Atletico Madryt nie pozostawiło złudzeń Celcie Vigo w sobotnim spotkaniu w ramach 32. kolejki La Liga, pokonując ją 2:0. Tym samym stołeczna ekipa zanotowała swoje 19. zwycięstwo w trakcie trwającej kampanii.

Madrytczycy po porażce z FC Barceloną tydzień temu zmniejszyli swoją przewagę nad lokalnym rywalem w postaci Realu do zaledwie dwóch punktów. Tym samym Atletico nie mogło być pewne tytułu wicemistrza Hiszpanii. Tym bardziej że sobotni rywal Los Colchoneros walczy o utrzymanie, więc na Wanda Metropolitano mogliśmy spodziewać się ciekawego widowiska.

Po jednym golu na połowę strzeliło Atletico w boju z 16. aktualnie drużyną w lidze hiszpańskiej. Wynik spotkania został otwarty tuż przed końcem pierwszej połowy, gdy Antoine Griezmann popisał się precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego, wykorzystując przy okazji złe ustawienie bramkarza rywali.

Po zmianie stron na listę strzelców wpisał się natomiast Alvaro Morata, co zaowocowało tym, że madrycka ekipa zaliczyła swoje czwarte z rzędu zwycięstwo w lidze. Dodajmy, że przy trafieniu Hiszpana francuz Griezmann zaliczył genialną asystę, wykładając wypożyczonemu z Chelsea FC piłkarzowi piłkę jak na tacy.

Atletico Madryt – Celta Vigo 2:0 (1:0)

1:0 Griezmann 42′
2:0 Morata 74′