Griezmann przechodzi do Barcelony!

Antoine Griezmann
Antoine Griezmann fot. Grzegorz Wajda

Transferowa saga dobiegła końca. Antoine Griezmann przechodzi do Barcelony – potwierdziła oficjalna strona katalońskiego klubu.

Czytaj dalej…

Barcelona w piątkowym komunikacie poinformowała o finalizacji transferu francuskiego napastnika, który dotychczas występował w Atletico Madryt. Duma Katalonii zapłaci za niego 120 milionów euro, czyli kwotę odstępnego zawartą w jego umowie z Atletico.

Griezmann zwiąże się z Barceloną pięcioletnią umową, która będzie obowiązywała do 30 czerwca 2024 roku. W kontrakcie znajdzie się klauzula z kwotą odstępnego w wysokości 800 milionów euro.

28-latek całą dotychczasową karierę spędził na hiszpańskich boiskach, po tym jak w 2005 roku przeniósł się z francuskiego UF Maconnais do Realu Sociedad. W zespole z San Sebastian początkowo występował w juniorskich zespołach, by w 2009 roku zostać włączonym do kadry pierwszej drużyny.

W 2014 roku za 30 milionów euro przeszedł do Atletico Madryt, w którym spędził pięć ostatnich sezonów. Na boiskach hiszpańskiej La Liga rozegrał do tej pory 321 spotkań, zdobywając 134 bramki.

Komentarze