Guardiola potwierdził, że Eric Garcia odejdzie z Manchesteru City

Eric Garcia
Eric Garcia PressFocus

Pep Guardiola przyznał, że spodziewa się, iż Eric Garcia odejdzie z Manchesteru City po zakończeniu sezonu. Stoper chce wrócić do swojego klubu z dzieciństwa, Barcelony.

Barcelona latem określiła dwa najważniejsze cele transferowe: wzmocnienie pozycji środkowego obrońcy i napastnika. Wśród atakujących liderem do wzmocnienia Blaugrany został Memphis Depay, a nowym stoperem miał zostać Eric Garcia. Obu zawodnikom pozostawał wówczas rok do zakończenia kontraktów z obecnymi klubami. Jak się okazało, wicemistrzowie Hiszpanii nie mieli jednak pieniędzy na transakcje gotówkowe. Teraz, gdy w klubie nie ma prezydenta, decyzje transferowe podejmuje przewodniczący Komisji Zarządzającej, Carlos Tusquets, w dialogu z trzema kandydatami. Zarówno Joan Laporta, jak i Toni Freixa uznali, że najlepiej będzie nie sprowadzać Erica Garcii już zimą, zwłaszcza, że w świetnej formie znajduje się Ronald Araujo.

Manchester City pokonał w sobotę Cheltenham (3:1) w ramach FA Cup. Było to ósme spotkanie, w którym wystąpił w tym sezonie Eric Garcia. Po meczu na temat jego odejścia wypowiedział się trener Obywateli, Pep Guardiola.

Zobaczymy, co wydarzy się do zamknięcia okna transferowego. Wątpię, by Eric podpisał z nami nową umowę. Jestem niemal pewien, że odejdzie po sezonie, ale czy już zimą? To zależy od innych klubów – wypowiedział się były szkoleniowiec Barcelony.

Sam Garcia chce powrócić do swego macierzystego klubu, w którego sekcjach młodzieżowych występował aż do 2017 roku. 20-latek jest wyceniany przez profil Transfermarkt na 20 milionów euro.

Komentarze