Guardiola: To niewiarygodne osiągnięcie

Josep Guardiola
Josep Guardiola fot. Stefan Constantin / SPORT PICTURES

Pep Guardiola odniósł setne zwycięstwo w Premier League. Jego Manchester City pokonał w niedzielę u siebie Sheffield United 2:0.

Czytaj dalej…

– Mieliśmy mało czasu na odpoczynek, a zmierzyliśmy się z silnym zespołem. Sheffiield United jest mocny nie tylko pod względem mentalnym, ale także fizycznym – powiedział Guardiola, cytowany przez BBC.

– Oni dobrze grają długimi piłkami i skutecznie bronią. Ich miejsce w tabeli wiele o nich mówi – dodał hiszpański szkoleniowiec, który zanotował setne zwycięstwo w Premier League.

– Oczywiście jesteśmy dumni, czego dokonaliśmy w tych sezonach. To niesamowita praca. Kiedy pomyślisz, że wygrałeś 100 spotkań na 134 rozegrane to jest to niewiarygodne osiągnięcie. Fajnie być wśród tych wielkich drużyny, bo to wiele znaczy – stwierdził.

Obywatele zajmują trzecie miejsce w tabeli, mając punkt straty do drugiego Leicester City i 14 do liderującego Liverpoolu, który rozegrał jedno spotkanie mniej. W następnej kolejce podopieczni Guardioli zmierzą się na własnym stadionie z Evertonem.

Komentarze