Gwiazda Atletico zakażona koronawirusem

Joao Felix
Joao Felix PressFocus

Jak poinformowało Atletico Madryt, Joao Felix uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Gracz postępuje według protokołu.

“Nasz zawodnik, Joao Felix, uzyskał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19; jest poddany izolacji i kwarantannie w domu” – możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu Atletico Madryt.

Portugalczyk nie weźmie udziału w poniedziałkowym meczu z Cetlą Vigo, ponieważ musi być izolowany przez co najmniej 15 dni. Będzie mógł dołączyć do grupy tylko wtedy, gdy uzyska negatywny wynik w testach PCR.

Kolejny problem Diego Simeone

Joao Felix dołączy do Yannicka Carrasco i Mario Hermoso, którzy również są zakażeni koronawirusem. Belg i Hiszpan nie wystąpili już w ostatnim meczu Atletico Madryt przeciwko Cadizowi. Mimo ich absencji Los Colchoneros wygrali z beniaminkiem 4:2. Oczekuje się, że zarówno Carrasco, jak i Hermoso powrócą do gry już w przyszłym tygodniu.

Nieobecność portugalskiego napastnika to kolejny problem dla Diego Simeone. Argentyński trener będzie musiał radzić sobie bez trzech zakażonych graczy w trudnym meczu z Celtą Vigo, a Felixa z pewnością zabraknie również w kolejnych spotkaniach z Granadą i Levante.

Mimo tego Atletico znajduje się w dość komfortowej sytuacji. Nie gra już w Pucharze Króla, a w lidze ma sporą przewagę. Ponadto, w ostatnich tygodniach zespół Simeone pokazał, że potrafi wygrywać bez swojego najdroższego nabytku. Rozpoczął on na ławce spotkania przeciwko Deportivo Alaves oraz Sevilli. Los Colchoneros sięgnęli w nich po komplet punktów. Dla argentyńskiego trenera najważniejsze jest, by wszyscy zakażeni powrócili na pierwszy mecz fazy pucharowej z Chelsea, zaplanowany na 23 lutego.

Komentarze