Gwiazda reprezentacji Szwecji na dłużej w Realu Sociedad

Alexander Isak
Alexander Isak fot. PressFocus

Alexander Isak podpisał nową umowę z Realem Sociedad San Sebastian, poinformowali Baskowie za pośrednictwem swojej strony internetowej. Nowa kontrakt reprezentanta Szwecji obowiązywać będzie do 2026 roku.

  • Real Sociedad poinformował o nowej umowie dla Alexandra Isaka
  • 21-latek przedłużył kontrakt z Baskami do końca czerwca 2026 roku
  • Zawodnik trafił do ekipy z La Liga latem 2019 roku za 15 milionów euro

Alexander Isak na dłużej w Realu Sociedad

Alexander Isak trafił do ekipy z Anoeta w 2019 roku z Borussii Dortmund. Suma transakcji wyniosła wówczas 15 milionów euro. Młody napastnik szybko stał się kluczową postacią w szeregach przedstawiciela La Liga.

Isak pierwsze kroki w przygodzie z piłką stawiał w AIK Solna. Do ekipy z Dortmundu trafił natomiast w 2017 roku, kosztując ponad osiem milionów euro W szeregach BVB piłkarz wystąpił łącznie w 13 meczach, strzelając w nich jednego gola. Na koncie zawodnika jest również jedna asysta.

W ostatnim sezonie Isak swoją skutecznością błyszczał w La Liga. Łącznie zaliczył w tych rozgrywkach 44 spotkania, w których 17 razy wpisał się na listę strzelców. Na koncie 21-latka znalazły się również dwie asysty.

Mimo młodego wieku Isak jest już kluczową postacią reprezentacji Szwecji. Jak dotąd w drużynie narodowej rozegrał 26 meczów, zdobywając w nich sześć bramek. W trakcie swojej kariery piłkarz wygrał już Puchar Niemiec i Puchar Hiszpanii. Ponadto został królem strzelców Copa del Rey w sezonie 2019/2020.

Nową kampanię w La Liga zawodnik zacznie od starcia z wysokiego C, bo z Barceloną. Mecz odbędzie się 15 sierpnia o godzinie 18:00 na Camp Nou.

Czytaj więcej: Koniec ery w Realu Madryt. Kapitan opuszcza klub

Komentarze