Haaland powiedział BVB, że kupił dom w Hiszpanii

Erling Haaland
Erling Haaland PressFocus

Według Deportes Cuatro, Erling Haaland zapowiedział już Borussii Dortmund, że zamierza tego lata trafić do ligi hiszpańskiej. Podobno zakupił już nawet dom w Marbelli.

Haaland chce trafić do La Ligi

Erlingowi Haalandowi zapowiada się długie lato. Norweg będzie jednym z najbardziej łakomych kąsków okienka transferowego. Co ciekawe, ponoć sama Borussia Dortmund chce doprowadzić do finalizacji przenosin. Za rok, bowiem, napastnik będzie mógł opuścić Westfalię za “promocyjną” kwotę oscylującą pomiędzy 75 a 80 milionami euro. Tego lata BVB żądać będzie za Haalanda mniej więcej dwukrotnie więcej.

Ostatnie doniesienia nie mogą zatem cieszyć Hansa-Joachima Watzke. Podobno, bowiem, Erling Haaland zakomunikował włodarzom Borussii Dortmund, że zamierza odejść już tego lata, ale jedynym interesującym go kierunkiem jest Hiszpania. Według Deportes Cuatro, Norweg kupił już nawet dom w Marbelli. W tej miejscowości miało miejsce zgrupowanie reprezentacji Norwegii.

Co w tym strasznego dla BVB? Fakt, że ani Real Madryt, ani FC Barcelona nie wydają się gotowe do sfinansowania tak wielkiego transferu na warunkach niemieckiego klubu. Ten wycenia swoją gwiazdę na 180 milionów euro. Do tej kwoty należy doliczyć premię dla agenta i zawodnika, a także, rzecz jasna, pensję.

Biorąc pod uwagę, że dla Królewskich celem transferowym numer jeden jest Kylian Mbappe, a Barcelona mogłaby sobie pozwolić na walkę o Haalanda dopiero po przeprowadzeniu wyprzedaży, sfinalizowanie transferu napastnika do La Ligi tego lata wydaje się mocno skomplikowane.

Komentarze