Youssef En-Nesyri
Youssef En-Nesyri PressFocus

Hat trick En-Nesyriego dał Sevilli zwycięstwo w szalonym meczu!

Sevilla pokonała u siebie Real Sociedad (3:2) po szalonym, zwłaszcza w pierwszej połowie, meczu. Trzy gole zdobył napastnik gospodarzy, Youssef En-Nesyri.

Szlagier 18. kolejki LaLiga rozpoczął się od prawdziwego trzęsienia ziemi. Już w 4. minucie ładnym dryblingiem popisał się Suso, podał do Fernando, a ten ubiegł bramkarza rywali i wystawił piłkę Youssefowi En-Nesyriemu, któremu pozostało dostawić nogę. Kilkadziesiąt sekund później tablica wyników wskazywała remis po kuriozalnym samobóju. Diego Carlos usiłował wycofać piłkę do swojego bramkarza, ale go przelobował. En-Nesyri nie pozwolił jednak swoim kolegom długo rozpamiętywać tego gola, bo sam przebił się przez trzech rywali i strzałem po krótkim słupku pokonał Alexa Remiro. Real Sociedad nie odpuszczał i wyrównał już w 14. minucie po rzucie rożnym. Alexander Isak był całkowicie niepilnowany w polu karnym i wykorzystał dobre dośrodkowanie Mikela Oyarzabala. Bono zaliczył pusty przelot, a Szwed z łatwością zdobył bramkę na 2:2.

Po niesamowitym początku spotkania w pierwszej połowie nie oglądaliśmy już bramek, ale sytuacji nadal było sporo, a dwiema dobrymi interwencjami popisał się Bono.

Tuż po przerwie padł za to gol na wagę trzech punktów. Piłkarze nie zdążyli się dobrze zameldować z powrotem na murawie, a Mikel Merino stracił piłkę na własnej połowie. Lucas Ocampos zagrał z prawej strony do En-Nesyriego.  Marokańczyk ubiegł Igora Zubeldię i skompletował hat trick.

Real Sociedad szukał wyrównania, a najlepszą okazją był strzał głową Portu, po którym Jules Kounde wybił piłkę z linii bramkowej. Sevilla jednak także atakowała, ale po przerwie dobrze interweniował Alex Remiro.

Dzięki temu zwycięstwu Sevilla podniosła się po kiepskich w jej wykonaniu derbach Andaluzji i pomimo rozegrania trzech meczów mniej zrównała się punktami z Realem Sociedad. Baskowie natomiast kontynuują swój okres kiepskiej formy, a wygrana w prestiżowych derbach Kraju Basków była póki co jedną jaskółką, która nie zwiastowała wiosny.