Hazard chce być gotowy na kluczowe mecze sezonu

Eden Hazard
Eden Hazard PressFocus

Eden Hazard powrócił po kontuzji i w dwóch ostatnich meczach wchodził z ławki rezerwowych. Belg potwierdził, że chce iść krok po kroku, by być gotowym na intensywny finisz sezonu w wykonaniu Realu Madryt.

Hazard: jasne, że chcę grać

Dla Edena Hazarda mecz z Chelsea (1:1) był drugim z kolei, w którym wszedł na boisko z ławki rezerwowych. Wcześniej został wprowadzony na kwadrans starcia z Realem Betis (0:0), ale w żadnym z nich nie pomógł Realowi Madryt w odniesieniu zwycięstwa.

Chcę iść krok po kroku. Jasne, że chcę grać, ale ostatnio dostałem piętnaście minut, a dziś już trochę więcej. Przed nami kilka meczów, naprawdę dobrych, na finiszu sezonu. Chcę być na nie gotowy. Czuję się lepiej, jestem szczęśliwy, że w ogóle mogę grać – powiedział Belg po półfinałowym spotkaniu.

We wtorkowym meczu Hazard miał okazję do spotkania się z byłymi kolegami po raz pierwszy odkąd odszedł z Chelsea. Nie przytłoczyły go jednak emocje.

Zawsze dobrze jest grać przeciwko kolegom. Mam tam wciąż kilku przyjaciół, ale teraz jestem graczem Realu Madryt. Chcę wygrywać. Nieważne, czy gramy z Chelsea, czy z kimkolwiek innym, najważniejsze jest zwycięstwo – mówił zmotywowany Belg.

Hazard wciąż ma szansę, by odcisnąć swoje piętno na obecnym sezonie. Dotychczas jego pobyt w Realu Madryt to pasmo kontuzji i wiążących się z nimi niepowodzeń. W obecnej kampanii rozegrał 673 minuty w szesnastu spotkaniach we wszystkich rozgrywkach. Strzelił w nich trzy bramki. Jeżeli pomoże Królewskim w zdobyciu podwójnej korony, jego notowania w klubie z pewnością wzrosną. Pierwszą szansę do pokazania się dostanie już w sobotę, gdy Los Blancos podejmą u siebie Osasunę.