Hazard gotowy do gry, Modrić kontuzjowany

Luka Modrić
Luka Modrić PressFocus

Eden Hazard został powołany na środowe starcie Realu Madryt z Granadą. Kontuzję odniósł jednak Luka Modrić, który nie wystąpi w tym spotkaniu.

Wtorkowy trening przyniósł kolejne dobre wieści dla Zinedine’a Zidane’a. Po tym, jak od początku sezonu Real Madryt cierpiał przez natłok kontuzji, teraz Francuz ma do dyspozycji niemal wszystkich zawodników.

W ostatnim meczu Królewskich z Eibar (3:1) w pełni gotowy nie był Eden Hazard, lekki uraz kostki leczył Isco, a Vinicius Junior cierpiał przez problemy żołądkowe. Wszyscy trzej są już dostępni na ostatni mecz Królewskich przed świętami, który zostanie rozegrany w środę. Jedynym problemem Zidane’a jest uraz Luki Modricia. Chorwat we wspomnianym spotkaniu z Eibarem zagrał i zdobył nawet jedną z bramek, ale już w trakcie meczu czuł dyskomfort. Klub nie wystosował jednak nawet oficjalnego oświadczenia, co każe wierzyć, iż uraz doświadczonego pomocnika nie jest poważny. Te domysły potwierdził sam Zidane na konferencji przedmeczowej.

Modrić ma problem. Nie trenował rano, ale mamy nadzieję, że to nic poważnego. Mimo wszystko, oczywiście, nie zaryzykujemy. Zobaczymy, czy po kilku dniach odpoczynku Luka będzie mógł wrócić do gry – powiedział francuski szkoleniowiec.


Rzecz jasna, Chorwat jest kluczowym elementem układanki Zidane’a. Zagrał w podstawowym składzie w dziesięciu ostatnich spotkaniach Królewskich. Mimo tego, jego brak w spotkaniu z Granadą nie powinien okazać się kluczowy, jego miejsce może zająć wracający do zdrowia Isco lub Fede Valverde, w zależności od preferencji taktycznych.

Mecz rozpocznie się w środę o 19.45.

Komentarze