Hazard nie zamierza się poddawać

Eden Hazard
Eden Hazard Pressfocus

Choć hiszpańskie media spekulują, że Eden Hazard opuści latem Real Madryt, główny zainteresowany zapewnia, że do końca kontraktu chce zostać w stolicy Hiszpanii i pokazać na co go stać.

  • Od 2019 r. Eden Hazard wystąpił w zaledwie 66 meczach Realu Madryt
  • Wszystko przez permanentne problemy zdrowotne
  • Mimo to, belgijski skrzydłowy nie zamierza latem opuszczać stolicy Hiszpanii

Transfer Edena Hazarda z Chelsea FC do Realu Madryt to bez wątpienia jedna z najbardziej spektakularnych transferowych “wtop” w XXI wieku. Belgijski skrzydłowy kosztował Królewskich w 2019 r. ok. 160 mln euro, ale jego wkład w grę i sukcesy Królewskich przez ten czas był znikomy. W ciągu trzech lat, 116-krotny reprezentant Belgii wystąpił w 66 meczach Los Blancos, w których strzelił 10 goli i zaliczył 6 asyst. A wszystko przez liczne kontuzje.

Hiszpańska prasa w ostatnim czasie podawała różne kierunku, w jakich ewentualnie po opuszczeniu Półwyspu Iberyjskiego mógłby udać się Hazard. Mówiło się o powrocie do Anglii (Arsenal FC, Chelsea FC, Newcastle United), a także o przenosinach do Niemiec (Borussia Dortmund). Główny zainteresowany ma jednak inne plany na przyszłość.

Zostały mi dwa lata kontraktu i chce jeszcze pokazać co potrafię – zapowiedział w rozmowie z “Het Laatste Nieuws”. – A trener doskonale o tym wie.

Pierwsze trzy lata nie minęły dobrze. Teraz jednak skupiam się w pełni na finale Ligi Mistrzów z Liverpool FC oraz kontynuuje przygotowania do następnego sezonu. Moim życiowym celem była gra dla Realu. Moja rodzina jest szczęśliwa w Madrycie i ja też, nawet pomimo faktu, co się tu przez ostatnie trzy lata wydarzyło – dodał.

Przeczytaj również: Mbappe spoliczkował Real, psując końcówkę świetnego sezonu Królewskich

Komentarze