Hazard o kontuzjach: cieszę się, że mogę wtedy pobyć z rodziną

Eden Hazard
Eden Hazard PressFocus

Eden Hazard udzielił wywiadu gazecie On The Front Foot, w którym wypowiedział się, m.in., o swoich problemach ze zdrowiem. Dla Belga kontuzje to “nie koniec świata”.

Przygoda Edena Hazarda z Realem Madryt jest póki co bardzo nieudana. Belg w przeciągu 1,5 roku od ogłoszenia transferu opuścił więcej meczów z powodu kontuzji niż w całej wcześniejszej karierze. Teraz również leczy uraz, a hiszpańskie media donoszą, że rekonwalescencja może potrwać od czterech do sześciu tygodni. Skrzydłowy uważa jednak, że kontuzje mają też pozytywny aspekt.

Jestem szczęśliwy, gdy jestem kontuzjowany i muszę być w domu. Rodzina pomaga mi to przetrwać. Kontuzje nie są dla mnie końcem świata, bo mogę wówczas spędzić czas z moimi dziećmi. Kiedy odniesiesz uraz i jesteś samotny, może to być trudne, ale ja mam rodzinę, która mnie wspiera. Po kontuzji jedyne, co możesz zrobić, to pracować, by wrócić jak najszybciej na boisko, ale moje urazy wymagają czasu. Muszę czekać i ciężko pracować, a gdy jestem w domu cieszę się czasem spędzonym z rodziną – powiedział Eden Hazard.

Skrzydłowy wypowiedział się również na temat Zinedine’a Zidane’a. Trener Królewskich mocno zabiegał u Florentino Pereza o transfer byłego zawodnika Chelsea.

Za młodu drużyną, którą najczęściej oglądałem, była reprezentacja Francji. Podpatrywałem takich graczy, jak Zinedine Zidane czy Thierry Henry i trudno mi to przyznać przez mój związek z Chelsea, ale naprawdę lubiłem wówczas Arsenal. Mieli zawodników jak Robert Pires, Sylvain Wiltord i Patrick Vieira, więc dorastając obserwowałem głównie francuskie gwiazdy – wyznał belgijski skrzydłowy.

Eden Hazard nie zdołał w tym sezonie rozegrać pełnego spotkania. Łącznie wystąpił w 13 meczach, w których zdobył trzy gole.

Komentarze