Hazard ponownie kontuzjowany! Długa przerwa Belga

Eden Hazard
Eden Hazard fot. Alexey Filippov / Sputnik/ Hepta / Sport Pict

Eden Hazard we wtorek po raz pierwszy znalazł się w meczowej kadrze Realu Madryt w tym sezonie i wydawało się, że wystąpi w środowym meczu z Realem Valladolid. Tak się jednak nie stanie. Jak informuje ESPN, reprezentant Belgii nabawił się kolejnej kontuzji, która eliminuje go z gry prawdopodobnie do końca października.

Czytaj dalej…

“W wyniku przeprowadzonych dziś przez sztab medyczny Realu Madryt badań naszego zawodnika, Edena Hazarda, zdiagnozowano u niego kontuzję mięśnia w prawej nodze” – poinformował w środę Real Madryt w komunikacie opublikowanym na oficjalnie stronie internetowej.

Uraz eliminuje Belga z gry na okres od trzech do czterech tygodni, co oznacza, że na pewno nie będzie mógł pomóc drużynie w meczach z Realem Valladolid, Levante i Cadiz. Pod dużym znakiem zapytania stoi również jego występ w El Clasico przeciwko Barcelonie, które rozegrane zostanie 24 lub 25 października.

Kolejna kontuzja Hazarda

Belgijski pomocnik na Santiago Bernabeu trafił latem ubiegłego roku z londyńskiej Chelsea. Pierwszy sezon w Realu był dla Hazarda katastrofalny. Sam piłkarz określił go mianem “najgorszego w karierze”. Powodem były liczne problemy zdrowotne, głównie związane z kontuzjowaną kostką, które uniemożliwiały mu regularne występy.

W sezonie 2019/20 reprezentant Belgii wystąpił w zaledwie 22 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach (w tym 16 ligowych), zdobywając tylko jednego. Z kolei w obecnym sezonie ani razu nie pojawił się jeszcze na boisku.

Komentarze