Hazard schudł i walczy o szybki powrót do gry

Eden Hazard
Eden Hazard PressFocus

Jak podaje La Sexta, Eden Hazard powrócił do treningów z drużyną Realu Madryt. Belg schudł cztery kilogramy i walczy o jak najszybszy powrót na boisko.

Eden Hazard odniósł kontuzję w spotkaniu Realu Madryt z Levante, który odbył się 30 stycznia. Raporty medyczne nie były optymistyczne. Belg miał pauzować nawet przez sześć tygodni, co oznacza, że wróciłby do gry w klubie dopiero w kwietniu, po przerwie reprezentacyjnej. Jak doniosły we wtorek hiszpańskie media, Hazard wrócił już do indywidualnych treningów, jego rehabilitacja przebiega znacznie szybciej niż się spodziewano, a ponadto schudł cztery kilogramy.

Kontuzje mięśniowe prześladują belgijskiego skrzydłowego. W tym sezonie przebył już uraz mięśnia prostego prawego uda. Wówczas wrócił do treningów z piłką po 16 dniach. Teraz odniósł taką samą kontuzję, ale w drugiej nodze. Zinedine Zidane na jednej z konferencji wyznał, że ma nadzieję, iż w tym tygodniu były zawodnik Chelsea wróci do pracy z grupą. Patrząc na jego postępy, można optymistycznie założyć, że francuski szkoleniowiec będzie mieć rację.

Przez liczne kontuzje Eden Hazard wystąpił w tym sezonie w zaledwie 13 spotkaniach Realu Madryt we wszystkich rozgrywkach. Zdobył w nich trzy bramki. Królewscy zapłacili za niego 115 milionów euro w lipcu 2019 roku. Wówczas Belg przybywał na Santiago Bernabeu jako zawodnik roku w Premier League, a także drugi najlepszy gracz minionych mistrzostw świata. Teraz jego wartość rynkowa oscyluje wokół 50 milionów euro.

Komentarze