Hazard z coraz bardziej skomplikowaną sytuacją w Realu

Eden Hazard
Eden Hazard fot. Grzegorz Wajda

Real Madryt w dobrym stylu zaczął 2021 roku, pokonując w sobotni wieczór Celtę Vigo 2:0. Do wygranej Królewskich poprowadził duet Marcos Asensio-Lucas Vazquez. Tymczasem Diario AS sugeruje na swoich łamach, że taki stan rzeczy sprawił, że od wyjściowego składu stołecznej ekipy coraz bardziej oddala się Eden Hazard.

Real Madryt dzięki wygranej w sobotni wieczór wskoczył na pierwsze miejsce w tabeli. Godne uwagi jest jednak to, że Atletico Madryt rozegra swoje spotkanie dzisiaj. Ponadto podopieczni Diego Simeone mają rozegranych 14 meczów, a Los Blancos 17.

Hiszpańscy dziennikarze skupili natomiast swoją uwagę na tym, że pokorni i pracowici Marco Arsensio i Lucas Vazquez stawiają Edena Hazarda w trudnym położeniu. Belg wydaje się, że coraz bardziej oddala się od miejsce w wyjściowym składzie stołecznej ekipy.

Reprezentant Belgii już przed startem kampanii zszokował, gdy opóźnił start przygotowań. Później było tylko gorzej. Następstwem takiego obrotu wydarzeń jest to, że Hazard w trakcie trwającej kampanii wystąpił w zaledwie pięciu meczach ligowych, notując w nich jedno trafienie. Na placu gry spędził z kolei 182 minuty.

Diario AS zwrócił też uwagę na to, że wartość Hazarda gwałtownie spada. Gdy zawodnik trafił do Realu, to Transfermarkt.de wyceniał go na 150 milionów euro. Dzisiaj popularny serwis piłkarski oszacował wartość 29-latka na 60 milionów euro.

Hazard od czasu rozstania z Chelsea FC opuścił już 48 meczów, grając zaledwie 30% dostępnych minut. Nie wróży to najlepiej na nnajbliższe miesiące.

Komentarze