Piłkarz Atletico Madryt odchodzi do MLS

Hector Herrera
Hector Herrera Pressfocus

Hector Herrera po zakończeniu sezonu opuści Atletico Madryt. 30 czerwca wygasa jego kontrakt, którego nie zamierza przedłużać. Informację o odejściu Meksykanina potwierdził jego nowy klub – Houston Dynamo.

  • Herrera w Atletico pełnił głównie funkcję rezerwowego
  • Kontrakt Meksykanina wygasa 30 czerwca 2022 roku
  • Nowym pracodawcą pomocnika zostanie Houston Dynamo

Zasłużona emerytura w MLS

Transfer Herrery z FC Porto do Atletico Madryt w 2019 roku był dość zaskakujący. Meksykanin co prawda wyrobił sobie renomę w Europie dobrymi występami w zespole Smoków, jednak w środku pola Rojiblancos panowała spora konkurencja. Pozyskanie kolejnego piłkarza środka pola w tej sytuacji zastanawiało. 

Herrera w pierwszym sezonie w barwach klubu z Madrytu na murawie meldował się dość regularnie. Od sezonu 2020/21 pełnił już głównie rolę rezerwowego. Na jego odejście zapowiadało się już od pewnego czasu. 

Kontrakt Herrery z Atletico wygasa 30 czerwca 2022 roku i jasne od jakiegoś czasu było, że Meksykanin nie zamierza go przedłużać. Do Stanów Zjednoczonych przeniesie się na zasadzie wolnego transferu. Jego umowa z Houston Dynamo będzie ważna do końca 2024 roku, a zawarto w niej też opcję przedłużenia na kolejny sezon. Nowa drużyna Herrery w zeszłym sezonie zajęła ostatnie miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej MLS.

Zobacz też: Real Madryt znalazł alternatywę dla Haalanda w Serie A

Komentarze