Heroiczna końcówka Sevilli

Po niesamowitej końcówce meczu, w niedzielnym meczu 22. kolejki La Liga, Sevilla zremisowała z Eibarem 2:2 (1:0). Goście prowadzili do 88. minuty 2:0, ale grający w dziesiątkę Andaluzyjczycy zdołali wyrównać stan meczu po trafieniach Ben Yeddera i Sarabia.

Po porażce z Celtą, Pablo Machin dokonał czterech zmian – poza składem znaleźli się Mercado, Gomez, Vazquez i Arana, a od pierwszych minut na murawie zameldowali się Wober, Carrico, Mesa i Escudero. Goście natomiast zmienili tylko bramkarza – Riesgo zastąpił kontuzjowanego Dmitrovića.

Gospodarze mogli wyjść na prowadzenie już w trzeciej minucie – Sarabia otrzymał piłkę w polu karnym, jednak jego strzał przeleciał kilka centymetrów obok prawego słupka. W 22. minucie, wynik spotkania otworzył Fabian Orellana – Chilijczyk przejął piłkę, wyminął dwóch obrońców i pokonał Vaclika.

Sevilla mogła wyrównać osiem minut później, lecz strzał z woleja Sergio Escudero tylko postraszył Riesgo. Nieco ponad kwadrans po przerwie, prowadzenie podwyższył Eibar – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę do Charlesa zgrał Arbilla, a ten strzelił bramkę głową.

Siedem minut później, Nervionenses mogli zdobyć bramkę kontaktową, ale Vazquez minimalnie spudłował z kilku metrów. W 84. minucie, sytuacja gospodarzy uległa dodatkowemu pogorszeniu, albowiem Banega otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Gospodarze kontaktowego gola zdobyli na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry – Ben Yedder dostał wspaniałe podanie od Vazqueza i w sytuacji sam na sam okazał się lepszy od bramkarza Eibaru. W drugiej minucie doliczonego czasu gry, podopieczni Machina zdołali wyrównać – Promes dośrodkował piłkę z lewego skrzydła, a bramkę, ku uciesze publiczności, zdobył Pablo Sarabia.

Kiedy następne mecze?

Sevillę w czwartek czeka wyjazd do Rzymu na pierwszy mecz 1/16 finału Ligi Europy przeciwko Lazio. Z kolei Eibar w piątek zagra u siebie w lidze z Getafe.

Sevilla – Eibar 2:2 (0:1)

0:1 Orellana 22′
0:2 Charles 63′
1:2 Ben Yedder 88′
2:2 Sarabia 90+2′