Heroiczna wiktoria Barcy, Messi z trzema asystami

Leo Messi
Leo Messi fot. Paul Ursachi / Sport Pictures

Szalony mecz miał miejsce na Estadio Benito Villamarín, gdzie Real Betis dwa razy obejmował prowadzenie, ale mimo wszystko spotkanie 23. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy wygrała FC Barcelona. Warto zaznaczyć, że obie ekipy kończyły zawody w osłabieniu, bo z powodu dwóch żółtych kartek plac gry musieli opuścić Nabil Fekir i Clement Lenglet.

Ekipa z Andaluzji przystępowała do swojej potyczki, chcąc wrócić na zwycięski szlak po dwóch spotkaniach ligowych bez wygranej. Z kolei podopieczni Quique Setiena mieli zamiar zrehabilitować się swoim kibicom za odpadnięcie z Puchar Hiszpanii w środku tygodnia.

Wynik meczu został otwarty błyskawicznie, bo już w siódmej minucie rzut karny podyktowany za dotknięcie piłki ręką przez Clementa Lengleta wykorzystał Diego Canaless, dzięki czemu Betis objął jednobramkowe prowadzenie. Barca jednak zaledwie trzy minuty później doprowadziła do wyrównania, gdy do siatki trafił Frenkie De Jong.

Ostatnie słowo w pierwszej połowie mogło należeć do Nabila Fekira, który uderzeniem z lewej nogi sprawił, że team Rubiego Ferrera po raz drugi wyszedł na prowadzenie. Na trafienie byłego zawodnika Olympique Lyon odpowiedział jednak Sergio Busquets, więc do przerwy miał miejsce wynik 2:2, który na pewno nie satysfakcjonował gości.

Tuż po zmianie stron okazję do wyprowadzenia Dumy Katalonii na prowadzenie miał natomiast Leo Messi. Argentyńczyk oddał celny strzał z lewej nogi, ale Joel Robles nie dał się zaskoczyć. Tymczasem w 73. minucie Francuz Lenglet zrehabilitował się za sprokurowanie rzutu karnego, wykorzystując podanie Messiego i Barca wygrała 3:2.

Real Betis – FC Barcelona 2:3 (2:1)

1:0 Canales 7′ (k.)
1:1 De Jong 10′