Poważna zmiana w hierarchii obrońców Barcy

Alejandro Balde
Alejandro Balde Pressfocus

Jednym z pozytywnych zaskoczeń początku sezonu w FC Barcelonie jest Alejandro Balde. Lewy obrońca aktualnie wygrywa w rywalizacji z Jordim Albą i w ostatnich dwóch meczach wystąpił w wyjściowym składzie. Jak twierdzi Juan Jimenez Salvado, wobec transferu Marcosa Alonso, Jordi Alba może zostać trzecim wyborem w hierarchii Xaviego.

  • Alejandro Balde przebojem wdarł się do wyjściowego składu FC Barcelony
  • Jordi Alba spadł w hierarchii lewych defensorów, a może stać się nawet trzecim wyborem, jeśli klub sfinalizuje transfer Marcosa Alonso
  • Zdaniem hiszpańskich mediów, sztab szkoleniowy byłby nawet otwarty na sprzedaż Jordiego Alby

Alejandro Balde zakskaującym zwycięzcą rywalizacji z Albą

Presezon w wykonaniu Alejandro Balde był bardzo udany, a młody wychowanek udowodnił w nim, że jest w stanie rywalizować z Jordim Albą o miejsce w wyjściowym składzie FC Barcelony. Znalazło to odzwierciedlenie w sytuacji po trzech ligowych kolejkach. W meczu z Rayo Vallecano miejsce na lewej obronie zajął Hiszpan, ale w dwóch kolejnych spotkaniach to Balde znalazł się w wyjściowym składzie. Jak twierdzą media, zapracował na to bardzo dobrą postawą na treningach. 

Duma Katalonii wciąż pracuje nad transferem Marcosa Alonso, który ma zostać sfinalizowany jeszcze przed końcem letniego okienka transferowego. Ewentualne przybycie do klubu 31-latka rzuca cień niepewności na przyszłość Jordiego Alby. Dziennikarz Ser Catalunya – Juan Jimenez Salvado twierdzi, że Jordi Alba wówczas zostanie dopiero trzecim wyborem w hierarchii Xaviego. 

Dziennikarz dodaje nawet, że Xavi ma być otwarty na sprzedaż Alby, jeśli ten nie będzie chciał zaakceptować aktualnej roli w zespole. Sztab szkoleniowy nie był zadowolony z zaangażowania doświadczonego lewego obrońcy w trakcie treningów i dlatego stracił on miejsce w wyjściowym składzie kosztem Alejandro Balde.

U nas również: W Barcelonie zadowoleni z losowania

Komentarze