Lider defensywy Villarrealu nie narzeka na brak ofert

Pau Torres
Pau Torres Pressfocus

Pau Torres to jeden z zawodników, którzy mogą opuścić Villarreal w trakcie letniego okienka transferowego. Obrońcy zależy przede wszystkim na grze w Lidze Mistrzów, a Żółtej Łodzi Podwodnej nie udało się uzyskać kwalifikacji do najbliższej edycji. Florian Plettenberg przekazał, że Hiszpan ma wiele ofert od topowych europejskich klubów.

  • Pau Torres jest liderem formacji obronnej Villarrealu
  • Klub nie zakwalifikował się do Ligi Mistrzów i będzie starał się latem poszukać oszczędności
  • W przypadku otrzymania atrakcyjnej oferty Żółta Łódź Podwodna sprzeda Hiszpana, który również zdecydowany jest na odejście

Pau Torres gotowy na kolejny krok w swojej karierze

Na przestrzeni ostatnich sezonów Pau Torres wyrósł na jednego z najlepszych obrońców w La Liga. To w dużej mierze dzięki znakomitej postawie 25-latka Villarreal w zeszłym sezonie awansował do półfinału Ligi Mistrzów. Żółta Łódź Podwodna okazała się w dwumeczu gorsza od Liverpoolu, ale pozostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie.

Hiszpan chce się dalej rozwijać i czuje, że nadszedł czas na zrobienie kolejnego kroku w swojej karierze. Zwłaszcza, że Villarrealu zabraknie w najbliższej edycji Ligi Mistrzów. Brak udziału w europejskich rozgrywkach to automatycznie również dużo mniejsze dochody dla klubu, który nie uchodzi w Hiszpanii za jeden z bogatszych. Zarząd Villarrealu byłby w tej sytuacji skłonny zezwolić na transfer Torresa, w przypadku otrzymania atrakcyjnej oferty transferowej. Za takową uważana jest kwota przynajmniej 55 milionów euro. 

Florian Plettenberg poinformował w poniedziałek, że Pau Torres ma oferty od Chelsea Londyn, Juventusu i Manchesteru City. Zdaniem dziennikarza zawodnik pozostaje w kontakcie z każdym z zainteresowanych klubów i podjął decyzję o odejściu z Villarrealu latem.

Zobacz również: Negocjacje Villarrealu z West Hamem utknęły w miejscu

Komentarze