Valencia pozyskała skrzydłowego AC Milanu

Samu Castillejo
Samu Castillejo Pressfocus

Valencia we wtorek poinformowała w oficjalnym komunikacie o pozyskaniu nowego zawodnika. Szeregi Nietoperzy zasilił Samu Castillejo, który przeniósł się do Hiszpanii z AC Milanu. Hiszpan podpisał trzyletni kontrakt.

  • Samo Castillejo w poprzednim sezonie niemal w ogóle nie wybiegał na boisko
  • Hiszpan chciał latem za wszelką cenę opuścić Milan, a pomocną dłoń wyciągnęła w jego kierunku Valencia
  • Castillejo podpisał z Nietoperzami kontrakt do końca czerwca 2025 roku

Blisko cały sezon Castillejo na ławce

Ostatni sezon dla kibiców Valencii był mocno rozczarowujący. Utytułowany hiszpański zespół zajął dopiero dziewiąte miejsce w La Liga. Nietoperze uległy również w finale pucharu Króla Realowi Betis, tracąc tym samym szanse na zakończenie sezonu z jakimkolwiek trofeum. Pogrążony w kłopotach finansowych zespołów rozstał się także ze szkoleniowcem Pepe Bordalasem, którego na stanowisku zastąpił Gennaro Gattuso.  

Wobec problemów z wypłacalnością Valencia niemal co roku w trakcie letniego okienka transferowego stara się głównie zarabiać na sprzedaży wartościowych piłkarzy, aniżeli starać się o realne wzmocnienia składu. Nie inaczej jest w tym roku. Do tej pory Nietoperze przeprowadziły tylko jeden transfer. Wykupiono wypożyczonego w zeszłym sezonie z Getafe Hugo Duro. We wtorek do tej listy dołączył kolejny zawodnik.

Klub poinformował o transferze Samu Castillejo, którzy przeniósł się do Valencii z AC Milanu. 27-latek w zeszłym sezonie sporadycznie pojawiał się na boisku i we wszystkich rozgrywkach zanotował tylko pięć występów. Hiszpan trafił do ekipy Nietoperzy na zasadzie transferu bezgotówkowego i podpisał kontrakt do końca czerwca 2025 roku.

Zobacz również: Valencia celuje w transfer napastnika Interu Mediolan

Komentarze