Emocjonująca końcówka w Barcelonie. Niespodziewane kłopoty Hiszpanii

Piłkarze reprezentacji Hiszpanii
Piłkarze reprezentacji Hiszpanii Pressfocus

Na stadionie Espanyolu odbył się mecz Hiszpania – Albania. Zespół Luisa Enrique był mocno nieskuteczny, ale ostatecznie wygrał 2:1.

Emocje do samego końca

Pierwsze 45 minut meczu rozgrywanego na RCDE Stadium nie było złe. Daleko jednak do określenia tej części spotkania mianem emocjonującej. Zgodnie z przewidywaniami Albania była jedynie tłem (jeden strzał i to niecelny) dla Hiszpanii, która skutecznie narzuciła swoje warunki gry. La Furia Roja czterokrotnie podjęła próbę pokonania bramkarza rywala. Ten trzykrotnie musiał interweniować i nie zawiódł ani razu. Wobec tego do przerwy było 0:0.

Po zmianie stron działo się już znacznie więcej. Przede wszystkim doczekaliśmy się gola, chociaż ten padł dopiero kwadrans przed końcem podstawowego czasu gry. Jego autorem był Ferran Torres, który przelobował bramkarza. Asystę zaliczył Yeremy Pino.

Hiszpania kreowała mnóstwo okazji, ale marnowała je na potęgę. To w 85. minucie wykorzystała Albania, która sensacyjnie doprowadziła do remisu. W odpowiednim miejscu o właściwej porze znalazł się Myrto Uzuni.

Kadrę Luisa Enrique od remisu w 90. minucie uratowali rezerwowi, czyli Jordi Alba i Dani Olmo. Pierwszy z nich podawał, a drugi uderzył świetnie w prawy róg bramki, dzięki czemu Hiszpania zwyciężyła 2:1 w meczu towarzyskim.