Hiszpania – Gruzja: grad goli w Badajoz

Hiszpania - Gruzja
Hiszpania - Gruzja PressFocus

W kwalifikacjach do Mistrzostw Świata w Katarze reprezentacja Hiszpanii zdecydowanie wygrała u siebie z Gruzją 4:0 (3:0). Bramki dla gospodarzy zdobyli Jose Gaya, Carlos Soler, Ferran Torres i Pablo Sarabia.

Po kwadransie gry było 1:0 dla reprezentacji Hiszpanii. Gaya huknął z dystansu, piłka odbiła się jeszcze od jednego z rywali i wpadła obok bramkarza gości. Na 2:0 podwyższył Soler. Marcos Llorente dynamicznie popędził prawą stroną pola karnego, piłka po jego podaniu trafiła do pomocnika grającego na co dzień w Valencii, który uderzył pod poprzeczkę.

Niedługo potem Hiszpanie zdobyli kolejnego gola. Gaya cieszył się jednak dość krotko, ponieważ po wideoweryfikacji okazało się, że w akcji bramkowej był spalony. Gospodarze dopięli jednak swego. Trafienie zanotował Torres, a kolejną asystę zapisał na swoim koncie Llorente.

Kilkanaście minut po zmianie stron Pablo Fornals zatańczył z Gruzinami i wystawił futbolówkę do Sarabii. Ten ze stoickim spokojem pokonał golkipera przyjezdnych. Rywale mogli odpowiedzieć, ale Unai Simon zdołał zbić piłkę na słupek po uderzeniu Georgesa Mikautadze.

W 67. minucie Giorgi Loria popisał się świetną paradą po strzale Abela Ruiza. W końcówce kolejnego gola strzelił Sarabia, lecz po wideoweryfikacji ta bramka nie została uznana. Ostatecznie podopieczni Luisa Enrique zwyciężyli zatem 4:0.

Po pięciu spotkaniach Hiszpanie są na pierwszym miejscu (dziesięć punktów). Gruzini w dotychczasowych meczach eliminacyjnych zdobyli jedno oczko (ostatnia lokata).