Zabawa Hiszpanów w sparingu z Islandią, gol 19-latka

Pablo Sarabia
Pablo Sarabia PressFocus

Hiszpanie bez najmniejszych problemów pokonali Islandię w meczu towarzyskim (5:0). Dublety ustrzelili Alvaro Morata oraz wprowadzony z ławki Pablo Sarabia. Do siatki trafił też 19-letni Yeremy Pino.

• Hiszpania wysoko pokonała Islandię w meczu towarzyskim (5:0)
  • Bramki dla gospodarzy zdobyli Morata (dwie), Pino oraz Sarabia (dwie)
  • To ostatni test La Rojy przed meczami w Lidze Narodów

Hiszpania zdemolowała Islandię, debiutancki gol nastolatka

Hiszpania od samego początku zdominowała swoich rywali. Gospodarze trafili do siatki już w 25. minucie za sprawą Alvaro Moraty, ale arbiter dopatrzył się spalonego. Napastnik Juventusu zdołał jednak jeszcze przed przerwą ustrzelić dublet. Zwłaszcza jego pierwszy gol zasługuje na docenienie. Młody obrońca Valencii, Hugo Guillamon posłał świetne prostopadłe podanie. Morata z zimną krwią położył Alfonsa Sampsteda i trafił do siatki. Później rzut karny wywalczył jeszcze Dani Olmo, a jedenastkę na drugiego gola zamienił snajper Starej Damy.

Po zmianie stron koncert La Rojy trwał w najlepsze. Już na początku drugiej odsłony Carlos Soler posłał świetne podanie otwierające do Jordiego Alby. Gracz Barcelony dośrodkował, a debiutanckie trafienie w narodowych barwach zdobył 19-letni Yeremy Pino. Na koniec dublet ustrzelił też rezerwowy. Pablo Sarabia najpierw pokonał islandzkiego bramkarza przy pierwszym kontakcie z piłką, a później wykorzystał jeszcze wrzutkę Marcosa Alonso. Defensor Chelsea asystował też zresztą przy pierwszym trafieniu Sarabii.

Luis Enrique mocno nakombinował przy doborze składu, ale to się opłaciło. Hiszpanie rozegrali spektakularny mecz, po którym mogą patrzeć z nadzieją na nadchodzącą edycję Ligi Narodów i co ważniejsze – mistrzostwa świata.