Koncert Hiszpanów przeciwko Kostaryce, piłkarze Barcelony rządzili na boisku [WIDEO]

Dani Olmo
Dani Olmo fot. PressFocus

Reprezentacja Hiszpanii zgodnie z planem rozgromiła Kostarykę aż 7-0. To dla niej świetna informacja, biorąc pod uwagę porażkę Niemców z Japonią.

• Hiszpania pokonała Kostarykę aż 7-0
  • Bramki strzelali Ferran Torres, Gavi, Marco Asensio, Dani Olmo, Carlos Soler i Alvaro Morata
  • Drużyna Luisa Enrique poczyniła poważny krok w stronę awansu

Hiszpania gromi swoich rywali

W środę rozpoczęły się zmagania w ramach grupy E. Tego dnia Niemcy niespodziewanie przegrały z Japonią 1-2, co było świetną wiadomością dla reprezentacji Hiszpanii, która liczyła na awans z pierwszego miejsca. Mierzyła się ona z Kostaryką, która jest bezwzględnie outsiderem całej grupy i jedną z najgorszych ekip w Katarze.

Hiszpania od samego początku konsekwentnie realizowała swój plan. Na prowadzenie wyszła w 11. minucie, choć mogła już wcześniej. Świetnie w polu karnym zachował się Dani Olmo, który przyjęciem piłki oszukał rywala i podbił piłkę nad bezradnym bramkarzem.

Dla drużyny Enrique było to zbyt mało. W 21. minucie prowadziła już 2-0. Tym razem po skutecznym dośrodkowaniu Jordiego Alby piłkę do siatki wbił Marco Asensio. Jeszcze przed przerwą padła trzecia bramka dla Hiszpanów. Rzut karny na gola zamienił Ferran Torres.

Po zmianie stron obraz gry był podobny, choć podłamana nieudaną pierwszą połową Kostaryka kompletnie zamknęła się na własnej połowie. Hiszpania natomiast nie zwalniała tempa i kolejne trafienie dopisała sobie w 54. minucie. Ponownie do siatki trafił Torres, którego później zmienił Alvaro Morata.

Reprezentacja Hiszpanii nieprzerwanie aktywnie uczestniczyła w sytuacjach podbramkowych, lecz zanotowała delikatny przestój w następnych bramkach. Po 20 minutach niemocy na 5-0 trafił Gavi, precyzyjnie uderzając z woleja po wrzutce Moraty.

Hiszpanie dobili swoich rywali w doliczonym czasie gry. Najpierw bramkę zdobył Carlos Soler, a wynik meczu na 7-0 ustalił Morata. Rozmiar tego zwycięstwa może okazać się bardzo istotny w kwestii układu tabeli. Hiszpania z trzema punktami postawiła wyraźny krok w stronę awansu do fazy pucharowej.