Liga Narodów. Hit kolejki bez rozstrzygnięcia, za to z ładnymi golami

Alvaro Morata
Alvaro Morata PressFocus

W jednym z hitów pierwszej kolejki Ligi Narodów reprezentacja Hiszpanii zremisowała u siebie z Portugalią. Wynik otworzył Alvaro Morata, a w końcówce odpowiedział rezerwowy Ricardo Horta. Oba trafienia poprzedziły składne akcje zespołowe.

• Reprezentacja Hiszpanii zremisowała u siebie z Portugalią (1:1) w meczu pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Narodów
  • Najpierw po składnej akcji do siatki trafił Alvaro Morata, a w końcówce w tym samym stylu odpowiedział Ricardo Horta
  • Tym samym w Grupie 2 prym po pierwszej kolejce wiodą Czechy, które pokonały Szwajcarię

Zespołowe gole w remisowym hicie

Pierwsza połowa nie obfitowała w groźne sytuacje podbramkowe. Pierwsza poważna okazja reprezentacji Hiszpanii przyniosła jej gola. Ładnym solowym rajdem popisał się Gavi, który podał w tempo do Pablo Sarabii. Skrzydłowy bez przyjęcia przekazał futbolówkę Alvaro Moracie, a ten z bliska otworzył wynik. W 29. minucie 17-latek z Barcelony ponownie zachwycił i powinien mieć na koncie asystę. Niestety, po jego podaniu Carlos Soler uderzył wprost w bramkarza reprezentacji Portugalii.

Po zmianie stron gospodarze domagali się odgwizdania rzutu karnego za rzekome zagranie ręką Bruno Fernandesa. Arbiter po długiej konsultacji z VAR-em zadecydował, że nie doszło do przewinienia. Tuż po tej sytuacji mocno odpowiedzieli Portugalczycy. Rafael Leao wpadł w “szesnastkę”, położył na ziemi Diego Llorente i uderzył, ale dobrą interwencją popisał się Unai Simon. Gdy wydawało się, że La Roja dowiezie wynik do końca, goście odpowiedzieli składną akcją zespołową. W finalnej części ataku Joao Cancelo podał do Ricardo Horty. Napastnik Bragi, który ledwie dziesięć minut wcześniej pojawił się na boisku, trafił do siatki.

Hit nie obfitował w fajerwerki, ale też nie zawiódł. Obejrzeliśmy dwie reprezentacje na wysokim poziomie, które po razie zdołały w szybkim tempie rozerwać obronę rywala.