Hiszpania – Szwecja: Morata na ratunek

Alvaro Morata
Alvaro Morata fot. PressFocus

Reprezentacja Hiszpanii pokonała w niedzielny wieczór Szwecję (1:0) w meczu w ramach eliminacji do mistrzostw świata. Dzięki tej wygranej La Furia Roja wygrała rywalizację w grupie B. Gola na wagę wygranej podopiecznych Luisa Enrique strzelił Alvaro Morata.

• Reprezentacja Hiszpanii w meczu ósmej kolejki eliminacji do mistrzostw świata mierzyła się ze Szwecją
  • La Furia Roja podchodziła do potyczki w Sewilli w roli faworyta
  • Podopieczni Luisa Enrique w niedzielny wieczór wygrali ze Szwecją

Hiszpania – Szwecja: La Furia Roja z golem rzutem na taśmę

Reprezentacja Hiszpanii w jednym z niedzielnych hitów eliminacji do mistrzostw świata mierzyła się z piłkarzami Trzech Koron. Przed startem meczu faworytem wydawali się gospodarze. W trakcie spotkania podopieczni Luisa Enrique mieli jednak wyraźne kłopoty ze Szwecją. Emocji jednak w boju na stadionie w Sewilli nie brakowało.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji piłkarze La Furia Roja byli zespołem dłużej utrzymującym się piłce. Niemniej nie miało to większego przełożenia na losy rywalizacji. Znamienne było to, że hiszpańscy zawodnicy w momencie, gdy kierowali się do szatni na przerwę, byli żegnani przez kibiców przy akompaniamencie gwizdów.

Po zmianie stron byliśmy świadkami żywszego meczu. Przede wszystkim każda z drużyn miała sytuacje strzeleckie. Już w 47. minucie bliski otwarcia rezultat spotkania był Alexander Isak. Próba szwedzkiego napastnika była jednak niecelna. Chwilę później bliski zdobycia bramki był natomiast Raul De Tomas, ale również chybił o włos.

Gdy wydawało się, że wynik rywalizacji nie ulegnie zmianie, to gola strzelił Alvaro Morata. Piłkarz Juventusu oddał mocny strzał, po którym do kapitulacji został zmuszony Robin Olsen. Jednocześnie reprezentacja Hiszpanii wywalczyła szóste zwycięstwo w walce o mundial.

Hiszpania wygrała rywalizację w grupie B, legitymując się bilansem 19 punktów. Szwedzi o awans na mundial rywalizować będą w barażach.