Hiszpanie bez lidera defensywy na Euro 2020?

Sergio Ramos
Sergio Ramos PressFocus

Selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Luis Enrique w najbliższy poniedziałek ogłosi kadrę swojego zespołu na Euro 2020. Jedna z decyzji może być wielką sensacją. Według hiszpańskich mediów szkoleniowiec przy powołaniach może pominąć Sergio Ramosa. Powodem są oczywiście problemy zdrowotne zawodnika.

Luis Enrique przed trudną decyzją

Jeszcze niedawno nikt nie wyobrażał sobie reprezentacji Hiszpanii bez Sergio Ramosa, który jest również rekordzistą pod względem liczby występów w drużynie narodowej. Sytuacja uległa jednak zmianie w ostatnich miesiącach, w których 36-letni obrońca sporadycznie pojawiał się na murawie. Od 14 stycznia Ramos rozegrał zaledwie trzy mecze dla Realu Madryt i dwa w reprezentacji. W sumie pięć spotkań, w których nie prezentował najwyższej formy.

Relacje między zawodnikiem, a selekcjonerem pozostają bardzo dobrze, ale Luisa Enrique czeka w najbliższych dniach bardzo trudna decyzja. Według dziennika Marca realny jest scenariusz, w którym Ramosa zabraknie w kadrze na finały Mistrzostw Europy. Ramos nie jest obecnie w pełni gotowy do gry, a jego ewentualne umieszczenie w kadrze wiąże się ze sporym ryzykiem. Nie wiadomo bowiem, czy obrońca Realu Madryt zdąży się wykurować na pierwsze spotkanie Euro 2020, które Hiszpanów czeka 14 czerwca. Inną sprawą jest jego forma po powrocie po kontuzji.

Reprezentacja Hiszpanii jest jednym z rywali reprezentacji Polski w turnieju finałowym Euro 2020. Pierwsze spotkanie drużyna Luisa Enrique zagra przeciwko Szwecji (14 czerwca), a w kolejnych meczach mierzyć się będzie z Biało-czerwoni (19 czerwca) i Słowacją (23 czerwca).

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze