Hiszpanie czynią starania o Fatiego

Fanka reprezentacji Hiszpanii
Fanka reprezentacji Hiszpanii fot. ASInfo

Selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Robert Moreno potwierdził, że czynione są starania, aby utalentowany zawodnik Barcelony Ansu Fati występował w kadrze La Roja.

Czytaj dalej…

16-latek zwrócił na siebie uwagę dzięki świetnym występom na początku sezonu. Fati w trzech ligowych spotkaniach zdobył dla Dumy Katalonii dwie bramki. Moreno potwierdził, że Hiszpańska Federacja Piłkarska (RFEF) pracuje nad tym, aby urodzony w Gwinea Bissau zawodnik reprezentował Hiszpanię.

– Wiem jaki problem jest w przypadku Fatiego. Federacja pracuje nad potencjalnym rozwiązaniem, które umożliwiłoby jego wprowadzenie. Decyzja będzie należała również do samego zawodnika – powiedział Moreno.

Fati przeprowadził się do Hiszpanii jako ośmiolatek i musiałby poczekać do ukończenia 18 roku życia, aby ubiegać się o hiszpański paszport, zgodnie z regułą dziesięciu lat. W hiszpańskich mediach pojawiły się jednak informacje, że ojciec Fatiego, który w Hiszpanii mieszka od ponad dziesięciu lat, może się ubiegać o hiszpańskie obywatelstwo, aby przyśpieszyć możliwość występów w syna w tamtejszych reprezentacjach.

Komentarze