Hiszpanie wreszcie się przełamali. Szwajcaria bezradna

Pablo Sarabia
Pablo Sarabia PressFocus

Hiszpania pokonała Szwajcarię 1:0 w trzecim meczu tegorocznej Ligi Narodów. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył w 13. minucie spotkania Pablo Sarabia.

• Hiszpania wygrała 1:0 i wskoczyła na drugie miejsce w tabeli Ligi Narodów
  • Strzelcem jedynego gola w tym spotkaniu był Pablo Sarabia
  • Szwajcaria wciąż pozostaje bez zdobyczy punktowych w tegorocznej edycji Ligi Narodów

Całkowita dominacja Hiszpanów, trzecia porażka Szwajcarów

Hiszpanie po dwóch remisach z Portugalią oraz Czechami czekali na przełamanie w tegorocznej Lidze Narodów. W jeszcze gorszej sytuacji znajdowała się Szwajcaria, która nie dość, że dwukrotnie przegrała to jeszcze miała fatalny bilans bramkowy. Jednak już przed meczem było wiadomo, że Helwetom będzie nie zwykle trudno poprawić swoją sytuację.

I to się potwierdziło już od pierwszych minut. Hiszpanie, choć może nie stwarzali zbyt często zagrożenia pod bramką gospodarzy to jednak całkowicie zdominowali ten pojedynek. Szwajcarzy mieli ogromne problemy, aby dłużej utrzymać się przy piłce czy wymienić większą ilość podań. Ostatecznie nie oddali nawet jednego celnego strzału na bramkę strzeżoną przez Simona w pierwszej części gry.

Hiszpania, mimo ponad 70-procentowego posiadania piłki przed przerwą, rzadko stwarzała sytuacje bramkowe. Tą najważniejszą akcję przeprowadzili w 13. minucie spotkania. Dokładne podanie Llorente znakomicie wykorzystał Sarabia, który nie dał żadnych szans Sommerowi. Jak się później okazało, był to jedyny gol w pierwszej połowie i zarazem jedyny celny strzał z obu stron.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Nadal przeważali Hiszpanie, którzy dominowali w środku pola. Jednak wciąż można było przyczepić się do podopiecznych Luisa Enrique, że nie stwarzają sobie sytuacji podbramkowych. Goście wymieniali wiele podań, ale zazwyczaj grali po obwodzie.

Z czasem tempo spotkania zaczęło spadać. W końcówce meczu Szwajcarzy spróbowali jeszcze zaatakować. Dobrą okazję do wyrównania miał Embolo. Ostatecznie więcej goli w tym pojedynku nie oglądaliśmy. Hiszpanie zasłużenie wygrywają 1:0, choć ich gra długimi momentami była bardzo monotonna. Szwajcarzy zaliczają trzecią porażkę z rzędu w Lidze Narodów.