Marcos Alonso: musimy się poprawić

Marcos Alonso
Marcos Alonso Pressfocus

Mecz FC Barcelony z Celtą Vigo był jednym ze słabszych w tym sezonie w wykonaniu Katalończyków. Mimo to udało im się wygrać 1:0 i powrócić na pozycję lidera La Liga. Świadomość tego, że Blaugrana zagrała poniżej swoich możliwości miał po meczu Marcos Alonso.

• Barcelona nie przekonywała swoją grą w meczu z Celtą Vigo
  • Duma Katalonii wygrała 1:0, jednak zawdzięcza to znakomitej postawie bramkarza
  • Świadomość nie najlepszego meczu miał Marcos Alonso, który udzielił mediom krótkiego wywiadu

Pesymistyczna wizja zespołu przed ważnymi meczami Barcelony

Niezła pierwsza połowa nie zapowiadała w żadnym razie tak wielkiej zapaści, jaka spotkała FC Barcelonę w drugich 45 minutach meczu z Celtą Vigo. Piłkarze mieli problem z zawiązywaniem składnych akcji, a rywale raz za razem gościli pod ich polem karnym. Wygrać udało się dzięki szczęściu i znakomitej postawie Marca-Andre ter Stegena.

Zadowolony po meczu nie był Xavi ani piłkarze, którzy udzielili wywiadów dla przedstawicieli mediów. Jednym z nich był Marcos Alonso, pełniący w niedzielę funkcję środkowego obrońcy. Doświadczony Hiszpan ma świadomość, że w starciu z Interem Barcelona musi zagrać na dużo wyższym poziomie.

– Myślę, że cierpieliśmy trochę pod koniec, ale ważne jest to, że zdobyliśmy trzy punkty, jestem zadowolony. Ciężko nam było utrzymywać się przy piłce. Musimy się poprawić i bardziej kontrolować spotkanie – stwierdził 31-latek.

Przed Dumą Katalonii w tym tygodniu dwa bardzo ważne mecze. W środę zespół zmierzy się w rewanżowym spotkaniu z Interem Mediolan, a już w niedzielę rozegra El Clasico z Realem Madryt.

Czytaj dalej: Pedri chwali Lewandowskiego: trenuje, jak 19-latek