Hiszpańskie media oceniły grę Barcy

Gerard Pique
Gerard Pique Pressfocus

FC Barcelona od pierwszych minut rewanżowego spotkania z Paris Saint Germain była zdecydowanie lepszą drużyną. Piłkarze Koemana ruszyli z impetem do odrabiania strat. Na nieszczęście Dumy Katalonii nie udało się powtórzyć historycznej remontady. Trzeba przyznać, że w dużej mierze zawiodła skuteczność. Ostatecznie Blaugrana odpadła z Ligi Mistrzów, remisując (1:1) w Paryżu.

Diario Sport: “Barca zrobiła wszystko, co mogła. Zabrakło jedynie wykończenia”

Kataloński “Diario Sport” głównie odniósł się do słabej skuteczności piłkarzy Koemana. Co prawda, remontady nie było, jednak słabego występu także. W rzeczywistości to Duma Katalonii była lepszą drużyną na Parc des Princes. Ex bramkarz Realu Madryt, Keylor Navas grał jak natchniony. PSG w dużej mierze, dzięki niemu zawdzięcza dowiezienie remisu do końca. Kostarykańczyk dziewięć razy skutecznie interweniował, a tuż przed przerwą obronił jedenastkę strzelaną przez Leo Messiego. Piłkarze Barcy schodząc do szatni przy stanie 1:1 czuli, że szansa na awans jest coraz mniej realna. W drugiej połowie zabrakło odpowiedniej dynamiki w ofensywie, która zaskoczyłaby defensorów Paryżan. Na dodatek, Messi z Ousmane Dembele, Sergino Destem oraz Busquets do ostatnich sił próbowali zmienić oblicze środowej rywalizacji. Na nieszczęście Blaugrany żaden ze strzałów ostatecznie nie znalazł drogi do siatki rywala.

Mundo Deporitvo: “Słaba skuteczność pod bramką, kluczem do nokautu Barcelony”

Mundo Deportivo” na wstępie odniosło się do słów Ronalda Koemana wypowiedzianych przed pojedynkiem: Jeśli chcemy wrócić, musimy być skuteczni – grzmiał Holender na konferencji prasowej. Trener Barcy był świadomy, co trzeba zrobić, aby wyszarpać awans do ćwierćfinału. Tymczasem jego zawodnicy nie byli w stanie przełożyć teorii na praktykę. Duma Katalonii na 14 dobrych prób w dwumeczu, tylko dwa razy umieściła futbolówkę w bramce Paryżan. Całej drużynie brakuje jakości w ofensywie już od początku sezonu. W dodatku, wielu zawodników nie jest w stanie zmaterializować szans na zdobywanie cennych goli.

Marca: “Barcelona opuszcza Europę z podniesioną głową”

Madrycka “Marca” uwypukliła fakt, że Barca ostatnim razem odpadła z 1/8 finału Ligi Mistrzów w 2007 roku. Jednak dziennik ze stolicy Hiszpanii pochwalił Barcelonę za postawę w starciu rewanżowym. W Paryżu to właśnie Blaugrana grała lepiej od PSG pod każdym względem. Ekipa Maurico Pochettino nie sprawiała większych problemów, ale chwilę przed 30. minutą objęła prowadzenie po strzale z rzutu karnego. Zabójcza skuteczność Kyliana Mbappe sprowokowała lawinę problemów. Od tego momentu Koeman postawił wszystko na jedną kartę. Jedynie gorsza dyspozycja w ataku przeszkodziła Barcelonie w walce o awans do ostatniego gwizdka sędziego.