Saul Niguez
Saul Niguez Pressfocus

Hit dla Atletico, doskonała passa Sevilli przerwana

Atletico Madryt pokonało Sevillę 2:0 (1:0) w zaległym meczu 1. kolejki La Liga. Podopieczni przerwali passę Andaluzyjczyków, którzy nie przegrali od dziewięciu spotkań. Dzięki kompletowi punktów umocnili się na pozycji lidera.

Pierwsza połowa była dosyć wyrównana. Obie drużyny utrzymywały się podobną ilość czasu przy piłce i stworzyły sobie taką samą ilość sytuacji bramkowych. Atletico wyróżniało się jednak tym, że częściej oddawało celne uderzenia, na których efekt nie trzeba było długo czekać.

W 17. minucie wynik meczu otworzył Angel Correa. W 17. minucie piłkę na skrzydło otrzymał podłączający się do akcji ofensywnej Kieran Trippier. Anglik podał piłkę do ustawionego w polu karnym Argentyńczyka, który obracając się oddał płaski strzał w kierunku bliższego słupka. To uderzenie sprawiło nie lada kłopot bramkarzowi, dlatego piłka zatrzepotała w siatce.

W drugiej połowie do ataku rzucili się goście. Już w 47. minucie dobrą okazję miał Youssef En Nesyri, który przegrał pojedynek z Janem Oblakiem. W pozostałych zmasowanych atakach ofensywnych Sevilli ewidentnie brakowało skuteczności, gdyż mieli bardzo duży problem, aby oddać celny strzał.

Niewykorzystane akcje zemściły się w 76. minucie. Prowadzenie Atletico Madryt podwyższył wpuszczony niedawno na boisko Saul Niguez. Hiszpan otrzymał podanie przed pole karne od Marcosa Llorente i uderzeniem w kierunku dalszego słupka ustalił wynik meczu na 2:0.