Depay zadowolony ze współpracy z Lewandowskim. “Mam nadzieję, że jeszcze razem zagramy”

Memphis Depay
Memphis Depay Pressfocus

Po raz pierwszy w tym sezonie w spotkaniu La Liga Xavi zdecydował się na wystawienie w podstawowym składzie zarówno Memphisa Depaya, jak i Roberta Lewandowskiego. Dwaj napastnicy zanotowali bramki w meczu przeciwko Elche, a ich współpraca była całkiem owocna. Pozytywne odczucia miał przede wszystkim Holender, który w tym sezonie nie otrzymuje zbyt wielu szans.

  • Przeciwko Elche w wyjściowym składzie wystąpili razem Memphis Depay i Robert Lewandowski
  • Holender zanotował dobre spotkanie i wpisał się na listę strzelców
  • Po spotkaniu napastnik chwalił sobie wspólną grę z Robertem Lewandowskim

Depay docenia każdą szansę na grę w wyjściowym składzie

Spotkanie z Elche było dopiero drugim w tym sezonie, w którym Memphis Depay wybiegł na boisko w podstawowym składzie. Pierwszy raz natomiast Holender został wystawiony razem z Robertem Lewandowskim. Do tej pory obaj napastnicy grali wymiennie, gdy Xavi stosował rotacje. Takie rozwiązanie taktyczne przynosi satysfakcjonujące rezultaty w meczu z Elche. Holender strzelił piękną bramkę, Polak zanotował dwa trafienia, a FC Barcelona wygrała 3:0. 

Depay rozmawiał po meczu z mediami. Napastnik był zadowolony z wyniku oraz faktu, że otrzymał od trenera szansę gry w wyjściowym składzie. 28-latek skomplementował również Roberta Lewandowskiego. 

– Jestem szczęśliwy, że strzeliłem gola. Kiedy mam okazję, to staram się pomóc drużynie. Wiem, co mogę jej dać. Cieszę się z szansy, którą otrzymałem. W tym sezonie nie dostaję zbyt wielu minut, ale pracuję tak samo jak wcześniej. Muszę złapać rytm. Kiedy gra się mało, to trudno to zrobić. To dobrze, że przede mną mecze w reprezentacji. Wrócę i pomogę Barcelonie. Chcę zdobywać tytuły z Barceloną – stwierdził Holender.

– To bardzo inteligentny piłkarz. Kiedy jeden z nas zajmuje konkretną przestrzeń, to zwalnia się miejsce gdzie indziej. Gdy Lewandowski przyjmuje piłkę, to działa bardzo szybko. Jest wspaniałym napastnikiem. Do tej pory nie grałem za dużo z nim i z Ousmane Dembele, ale to się zmieniło. Mam nadzieję, że jeszcze razem zagramy – dodał.

Sprawdź: Enrique: Nie widzę dla Fatiego miejsca w kadrze

Komentarze