Wraz z transferem Raphinhy i Roberta Lewandowskiego w formacji ataku FC Barcelony zrobiło się bardzo ciasno. Ofiarą nowych wzmocnień może paść Memphis Depay, który łączony jest z odejściem z Barcy. Zainteresowanie napastnikiem wykazał według Daily Express Manchester United.
- Memphis w poprzednim sezonie strzelił dla Barcy 13 bramek w 37 meczach
- Holender nie jest w zespole nietykalny, a klub rozważa jego sprzedaż
- Zainteresowanie sprowadzeniem 28-latka wykazał Manchester United
Jak nie ten Holender, to może spróbujemy z innym?
Memphis Depay zakończył ubiegły sezon jako najlepszy strzelcem FC Barcelony do spółki z Pierre-Emerickiem Aubameyangiem. Pod koniec rozgrywek zaczęły pojawiać się jednak głosy, że Holender nie pasuje do koncepcji Xaviego i może po jednym sezonie opuścić Dumę Katalonii.
Do tej pory plotki te traktowano z przymrużeniem oka, a trener miał przekazać 28-latkowi, że liczy na niego w przyszłym sezonie. Wobec transferów Raphinhy i Roberta Lewandowskiego, a także powrotu do zdrowia Ansu Fatiego, w formacji ataku zrobiło się mało miejsca dla Holendra. Według hiszpańskich mediów w przypadku otrzymania atrakcyjnej oferty Barca rozważy sprzedaż Memphisa.
Dziennikarze z Daily Express donoszą, że zainteresowany sprowadzeniem napastnika jest Manchester United. Erik ten Hag szuka piłkarza, który byłby wszechstronny i mógł zajmować różne pozycje w ataku. Depay znakomicie wpisuje się w taką koncepcję. Ponadto, Jego odejście pomogłoby Katalończykom zainkasować nieco gotówki oraz zmniejszyć wydatki na pensje.
Holender w przeszłości reprezentował już barwy Czerwonych Diabłów, w sezonie 2015/16. Kompletnie nie spełnił wówczas pokładanych w nim nadziei i już rok później przeniósł się do Olympique Lyon.
Czytaj też: Braithwaite wypychany z Barcelony
Komentarze