Barca poprosiła pomocnika o sporą obniżkę pensji

Frenkie de Jong
Frenkie de Jong fot. PressFocus

Frenkie de Jong od wielu tygodni skutecznie opiera się pomysłowi odejścia z FC Barcelony. Z powodu bardzo wysokiej pensji, jaką od początku sezonu 2022/23 będzie pobierał Holender, klub próbował sprzedać go latem, żeby nie mieć później problemu z finansowym Fair Play. Dziennik AS przekazał w poniedziałek, że Barca poprosiła pomocnika, o obniżenie pensji o 4 miliony euro.

  • Pensja Frenkiego de Jonga w Barcelonie miała od sezonu 2022/23 drastycznie wzrosnąć
  • Na jej opłacanie nie może pozwolić sobie znajdujący się w kiepskiej sytuacji finansowej klub
  • Włodarze Dumy Katalonii poprosili pomocnika, by ten obniżył swoją pensję. W przeciwnym razie zostanie sprzedany

Barca szuka polubownego rozwiązania kwestii przyszłości de Jonga

Kontrakt Frenkiego de Jonga został skonstruowany w ten sposób, że zarobki Holendra, od początku trzeciego sezonu w barwach FC Barcelony miały znacząco wzrosnąć. Jest to spory kłopot dla znajdującej się w nienajlepszej kondycji finansowej Blaugrany. Był to głównym powód, dla którego pomocnik niemal od początku lata jest wypychany z klubu. 

Holender nie był nigdy zainteresowany przenosinami do Manchesteru United. To w głównej mierze Barca inicjowała negocjacje z Czerwonymi Diabłami odnośnie do jego transferu. Coraz realniejszy wydaje się jednak scenariusz, według którego 25-latem mógłby zostać w Katalonii na kolejny sezon. Klub jest gotów na zaakceptowanie takiego rozwiązania, ale poprosił zawodnika o obniżkę pensji. 

Według dziennika AS, Barca zwróciła się z prośbą do de Jonga, by ten zgodził się na obniżkę wynagrodzenia o 4 miliony euro. Jeśli zawodnik nie wyrazi na to zgody, a klub nie sprzeda go latem, może mieć poważne problemy ze zmieszczeniem się w finansowym Fair Play. Xavi przekazał Holendrowi, że jest ważną postacią jego projektu i liczy na niego w przyszłym sezonie.

Zdaniem niektórych hiszpańskich dziennikarzy, Frenkie de Jong jest gotów obniżyć swoje wynagrodzenie, byleby tylko zostać w Barcelonie. Pomocnik dobrze czuje się w klubie i nie ma ochoty, na zmianę otoczenia. Rozmowy między nim i zarządem Dumy Katalonii będą w najbliższych dniach kontynuowane.

Czytaj też: Stoper Barcy wygwizdany podczas meczu z Realem Madryt

Komentarze