Xavi odbył ważną rozmowę z napastnikiem

Memphis Depay
Memphis Depay Pressfocus

FC Barcelona jest obecnie w trakcie rozgrywania przedsezonowego tournee po Stanach Zjednoczonych. Według dziennikarzy ASa, po meczu z Realem Madryt Xavi przeprowadził szczerą rozmowę z Memphisem Depayem. Szkoleniowiec przekazał Holendrowi, ze najlepszym rozwiązaniem dla niego byłoby odejście.

  • Memphis nie może być pewny swojej przyszłości na Camp Nou
  • Holendrowi trudno będzie walczyć o miejsce w wyjściowym składzie wobec przybycia Lewandowskiego i Raphinhy
  • Rozmowę z Holendrem odbył Xavi, który zalecił mu transfer do innego zespołu

Tłoczno w formacji ataku Dumy Katalonii

Na początku zeszłego sezonu Memhpis Depay był jednym z najważniejszych piłkarzy FC Barcelony. To właśnie od niego ustalanie wyjściowego składu rozpoczynał Ronald Koeman. Rola napastnika zmalała wraz z objęciem drużyny przez Xaviego. Nałożyło się to w czasie z kontuzją Holendra, która wykluczyła go z gry na wiele tygodni. Mimo to sezon zakończył jako najlepszy strzelec klubu. 

Wraz z przybyciem Raphinhy i Roberta Lewandowskiego, a także powrotem do zdrowia Ansu Fatiego, w formacji ataku Dumy Katalonii zrobiło się bardzo ciasno. Memphisowi może być trudno rywalizować o miejsce w ataku z Lewandowskim i Aubameyangiem. Według hiszpańskich dziennikarzy 28-latek nie do końca pasuje profilem do stylu gry prowadzonej przez Xaviego drużyny. 

Dziennik AS napisał w niedzielę, że Xavi miał odbyć z Depayem szczerą rozmowę w Stanach Zjednoczonych. Hiszpan przekazał napastnikowi, że w razie pozostania liczy na niego, jednak najlepszym rozwiązaniem dla obu stron byłoby jego odejście. Ze względu na dużą konkurencję w ofensywie Holender nie będzie mógł bowiem liczyć nawet na rolę etatowego zmiennika.

W ostatnich dniach kilka klubów wyraziło zainteresowanie sprowadzeniem byłego napastnika Olympique Lyon, jednak Depay nie pali się do odejścia. Holender chciałby zostać i przekonać do siebie sztab szkoleniowy Barcy.

Zobacz: Były gracz Realu chwali Barcelonę za transfer Lewandowskiego

Komentarze